Podle instrukcí Multižánrového centra Cooltour, které projekt ve spolupráci s městským obvodem Moravská Ostrava a Přívoz vymyslelo, musí pěstouni do svých svěřenců přes týden nalít desítky litrů vody.

„Od pondělí přešla veškerá péče o truhlíky do rukou jejich adoptivních rodičů v plném rozsahu, tedy kromě dosavadního plení, čištění a otrhávání oschlých květů musí i záhonek zalévat podle potřeby jednou až dvakrát týdně," uvedla koordinátorka projektu Soňa Frídlová.

Doposud ještě truhlíky zalévaly technické služby městského obvodu. Nyní se PET-láhví s vodou museli chopit i redaktoři Moravskoslezského deníku.

„Mám už promyšlenou výzdobu, ale trápí mě, jak vyřešit zavlažování. Dozvěděla jsem se ale, že v truhlících jsou kuličky, které zadrží vlhkost," řekla Deníku Radmila Černá ze Zábřehu, která adoptovala truhlík číslo deset, ale zbytky svačin z něj tahala ještě dávno předtím, než se projekt rozjel. „Moc se mi líbí jeho smysl, udělat si to kolem sebe v centru města hezčí. Tak proč bych taky nemohla přiložit ruku k dílu?" dodala Radmila Černá.