Že je největší atletická soutěž, kterou může Česká republika pořádat, už za dveřmi, je v okolí městského stadionu více než patrné. A v samotném areálu už přípravy vrcholí.

„Akci připravujeme už tři roky, poslední tři čtyři měsíce jde opravdu o intenzivní přípravu. Samotný stadion se už mění do podoby, která bude velmi unikátní a pěkná, takže se všichni těšíme na úžasné sportovní výkony těch nejlepších z nejlepších,“ uvedl výkonný ředitel organizačního výboru Kontinentálního poháru Valter Boček, který včera provedl novináře po stadionu.

Pro atlety je připravena rozcvičovací plocha se zázemím jednotlivých týmů a zdravotní péče.

Nechybí ani posilovna, nebo velkoplošná obrazovka umožňující rozcvičujícím sledovat dění na hlavním stadionu. Jedinečnou záležitostí je také malá tribuna, kde mají diváci šanci vidět atlety při rozcvičení, což je určitým bonusem, který fanouškům Kontinentální pohár přináší.

Atleti budou na stadion vstupovat tzv. Bránou borců, která se nachází na startu stovky. Reprezentanti kontinentů budou při představování míjet trofej vyrobenou speciálně pro Kontinentální pohár.

„Budeme tam mít i kameru na laně, instalovat by se měla ve čtvrtek, aby diváci, kteří nebudou mít štěstí být přímo na stadionu, měli k dispozici unikátní záběry. Za mě osobně chci, aby vše bylo připraveno do dnešní osmnácté hodiny,“ dodal Boček.

Už dnes na ostravském letišti Leoše Janáčka přistanou kapitáni jednotlivých týmů Colin Jackson (Evropa), Mike Powell (Amerika), Nezha Bidouane (Afrika) a Jana Pittman (Asie a Pacifik).

Na přípravách a průběhu Kontinentálního poháru se podílí 35 členů organizačního výboru, přes 150 dobrovolníků a více než sto členů technické čety. Akreditováno je přes sto novinářů. Lékařské zajištění má na starosti deset doktorů a 26 členů Českého červeného kříže.
O atlety se bude starat 26 fyzioterapeutů a na průběh soutěží bude dohlížet přes 70 certifikovaných a vyškolených rozhodčích.

Videostřípky z roadshow k Ostrava fandí kontinentům:

Patron Evropy Colin Jackson ve studiu České televize:

Mike Powell, patron Ameriky, hovoří o Kontinentálním poháru:

Simona Vrzalová o účasti na Kontinentálním poháru:

Tomáš Staněk o účasti na Kontinentálním poháru:

Jakub Vadlejch o účasti na Kontinentálním poháru: