Poruba, Jih, Mariánské Hory. Tyto tři obvody spojuje s centrem Ostravy Mariánskohorská ulice. A právě tu čeká v příštím roce rozsáhlá modernizace.

„Ta zahrne frézování a položení nového povrchu vozovky, součástí je například také nahrazení svodidel, zůstane zachováno stávající šířkové, směrové i výškové uspořádání komunikace," řekl Deníku mluvčí Regionální rady Moravskoslezsko Michal Sobek. Na příští rok je naplánována první etapa, která se bude týkat téměř čtyřkilometrového úseku ve směru na Přívoz od křížení s ulicí 28. října za kruhový objezd se sjezdem na centrum Ostravy a dálnici.

Podle Jana Smutka z oddělení rozvoje regionální infrastruktury by se celý směr na Přívoz neměl uzavírat úplně. Opravy by se také měly vyhnout velkým kulturním akcím ve městě, jakým je například chystané mistrovství světa v hokeji. „Finální harmonogram a postup prací si nakonec zvolí firma, která vyhraje výběrové řízení. Dá se ale předpokládat, že se nejprve uzavře jeden pruh, případně, že doprava povede odstavným pruhem, nepředpokládáme ale žádné objížďky nebo úplnou uzávěru," dodal Smutka. Po dokončení by v následujících měsících měla začít i druhá etapa opravy směru z centra ke křižovatce u vodárny.

Bude opravena také Nádražní

Rozsáhlá rekonstrukce čeká i osm set metrů dlouhý úsek Nádražní ulice v centru Ostravy. Od křižovatek s ulicí 28. řína až po 30. dubna se bude měnit kanalizace a ostatní inženýrské sítě. Práce na první etapě rekonstrukce jedné z nejdelších centrálních ulic začnou příští rok v březnu a ukončeny by měly být v listopadu. Nádražní získá nový povrch, zastávky Stodolní a Elektra, kde pro cestující vzniknou nástupní mysy. V současné době Nádražní projede zhruba 9500 aut denně, po opravách by se jejich počet měl snížit na polovinu.