Lovci pokémonů z Ostravy a okolí budou mít 27. srpna sraz u Fóra Nová Karolina.

Travnatá plocha před areálem Trojhalí se v posledních měsících těší větší návštěvnosti, než na jakou byla zpočátku zvyklá. Nachází se zde totiž tzv. PokeGym (tělocvična), nepohyblivé místo potřebné pro souboje smyšlených tvorů z červeno-bílých obalů pokeballů. Právě této lokace využili organizátoři Pokémon srazu, a místo tak v sobotu od 14 hodin ovládnou chytré telefony.

„Akci jsme se zde rozhodli uspořádat hlavně proto, že v Ostravě se ještě nic podobného neodehrálo. Proběhla událost pouze v Praze a my jsme se to rozhodli změnit," přibližuje hlavní organizátor projektu, Marek Znamenáček.

Kromě klasického chytání Pokémonů jsou v programu i různé hry, malování na obličej, focení a debaty. „Jedním z účelů srazu je i předávání zkušeností. Začátečníci tak mohou získat cenné rady pro svůj další postup od pokročilejších a ostřílených hráčů," doplňuje hlavní organizátor.

„Předpokládáme, že se bude jednat o největší podobnou akci na severní Moravě. Očekáváme, že počet návštěvníků překročí hranici pěti set lidí. Zhruba takový počet už potvrdil svou účast na facebooku, další stovky lidí pak ještě váhají," potvrdil Znamenáček.

KOMENSKÉHO SADY

Po setkání u Nové Karoliny chtějí organizátoři nalákat účastníky také do Komenského sadů, kde by měl být možný zisk pokémonů vyšších úrovní. „Zde také plánujeme celkové ukončení programu, asi kolem 20 hodin," dodává Marek Znamenáček.

Pokémoni jsou animovaní tvorové se zvláštními schopnostmi z japonských her a seriálu. Volně v přírodě jsou divocí, když je ale trenér zachytí do speciálního obalu pokeballu , Pokémoni zkrotnou.

V roce 2016 se objevila herní aplikace pro chytré telefony Pokémon GO, kde se uživatelé vtělují do trenérů a chytají své pokémony v reálném prostředí.

Eva ERTLOVÁ