Obyvatelé nejlidnatějšího obvodu Ostrava-Jih, Proskovic a Polanky budou pod drobnohledem zbytku republiky. Ta totiž bude hodně zvědavá nejen na to, jak dopadne pokus o vysněný comeback do vrcholné české politiky bývalého premiéra Jiřího Paroubka, ale také kolik hlasů získá „v dresu“ Nezávislých Martin Konvička. Ten se na české politické scéně zase proslavil jako antiislamista.

Vše na téma VOLBY 2018 v Ostravě najdete zde

Slušné vyhlídky na postup do druhého kola mají také podnikatel Ivo Gondek (ANO) a lékařka Zdenka Němečková Crkvenjaš (ODS, TOP 09 a Soukromníci).

Dalšími do party jsou pak exposlanec René Číp (KSČM), Radovan Štědroň (SSPD-SP), Martin Tomášek (Piráti) a Pynelopi Valsamisová (SPD).

Leopold SulovskýLeopold Sulovský (OSTRAVAK)
MLČOCH POLDA

Senátorský post obhajuje i jeden z nejznámějších horolezců v zemi, kterému v Ostravě nikdo neřekne jinak než Polda. První Čech, který vylezl na nejvyšší horu světa Mount Everest, v politice zatím ničím zásadním nezaujal. V Senátu prakticky neviditelný ostravský patriot se nepouští v Praze do velkých akcí, ale na druhé straně tam nedělá ani ostudu. Leopold Sulovský je důkaz, že v životě někdy stačí vylézt na kopec a pak mít kus toho potřebného štěstíčka.

Zdenka Němečková Crkvenjaš

Zdenka Němečková Crkvenjaš (ODS)
MANŽELKA EXMINISTRA

Politika vábí jednoho doktora za druhým. Známá ostravská lékařka, která se proslavila úspěšnou léčbou popálené Natálky po zbabělém útoku tzv. vítkovských žhářů, svou kandidaturou řadu lidí překvapila. A to i přesto, že má za sebou zkušenost z komunální politiky. Snad ale do Senátu nekandiduje jenom proto, aby se vyrovnala manželovi, někdejšímu ministrovi zdravotnictví Svatopluku Němečkovi. Jednou z motivací kandidatury je i její „neláska“ k Andreji Babišovi.

Jiří ParoubekJiří Paroubek (ČSSD)
SLÁVISTA SE SEXY MOZKEM

Vlastního silného kandidáta úzce spjatého s Ostravou ve svých řadách nenašli, tak sáhli po bývalém premiérovi. Ostravská ČSSD, která šokující volbou chtěla podle všeho zaujmout, zapomněla, co je Paroubek za „exota“, a že se na křtu jeho knihy vraždilo. Kovaný slávista, který v posledních dnech plní bulvární média v souvislosti s rozvodem s druhou manželkou Petrou, slibuje, že díky němu budou Ostraváci v Praze slyšet. Tak snad to „sexy mozek“ aspoň myslí upřímně.

Ivo GondekIvo Gondek (ANO)
NEZNÁMÝ CUKRÁŘ Z OLLIES

Hnutí ANO spoléhá i v senátorských volbách na prověřený a osvědčený politický marketing, se kterým slaví úspěchy v celé zemi. A nic na tom nezmění ani skutečnost, že politické názory Iva Gondka prakticky nikdo ve městě nezná. Voliči ANO to ale vlastně ani tak moc neřeší, stačí jim, že znají dorty Ollies a úspěšný podnikatel má mobil na premiéra Andreje Babiše. Zlé jazyky ale tvrdí, že dorty z Vítkovic bývaly lepší, v poslední době už prostě nejsou to, co kdysi.

Všechny kandidáty na post senátora najdete zde