"Významné změny se dočkají cestující městského obvodu Ostrava-Jih. V březnu 2022 bude zahájena kompletní proměna stávajícího dopravního uzlu na ulici Místecké," uvedla ve středu v prohlášení pro média mluvčí ostravského magistrátu Gabriela Pokorná.

Zhotovitelem stavby by má být společnost IDS-Inženýrské a dopravní stavby Olomouc, která v zadávacím řízení uspěla jako první v pořadí.

ZASTÁVKA U SÝKOROVA MOSTU. Pro spoustu cestujících hororový zážitek. Svědčí o tom i fotografie poskytnuté zdejší obyvatelkou.
SERIÁL DENÍKU: Špína, nepořádek, smrad. Znáte nejhorší zastávku ve městě?

"Náklady na rekonstrukci dosáhnou 69 618 000 korun bez DPH. Rekonstrukce bude zahájena v březnu letošního roku a hotova má být v lednu 2023. Autorem projektové dokumentace je Atelier 38 a Ateliér Idea," dodala Pokorná.

Zastávka Dřevoprodej

Na tramvajové zastávce Dřevoprodej zastavují linky 1 a 10, obě linky v obou směrech zajišťují asi 300 spojů za pracovní den. Autobusové zastávky Dřevoprodej jsou obsluhovány třemi městskými linkami a 11 regionálními linkami ODIS. Linky MHD představují denní počet 148 spojů v pracovní den, regionální linky pak 183 spojů v pracovní den.

V minulosti došlo na zastávce Dřevoprodej také k několika incidentům, včetně k sexuálního útoku.

Záběr kamery.
Muž chtěl znásilnit ženu u zastávky Dřevoprodej v Hrabůvce. Policie hledá svědky

K TÉMATU
Cestující se mohou v příštím roce těšit na zcela zrekonstruovaný podchod pod ulicí Místeckou (u prodejny Dřevo Trust – prodej, a. s.). Stávající podchod byl otevřen v dubnu 1977. Stavební úpravy se týkají nejen podchodu, naplánována je také úprava přechodu mezi nástupišti a přilehlých zastávek. Díky stavebním úpravám dojde ke zvýšení komfortu cestujících a zajištění bezbariérovosti, nový bude kompletní mobiliář s atypickými přístřešky (přístřešek bude doplněn i na nástupiště, kde schází). Vybudován bude úrovňový přechod přes tramvajový pás, rekonstrukce dozná dešťová kanalizace, venkovní elektroinstalace i veřejné osvětlení. Scházet nebudou bezbariérové přístupy. Pamatováno je rovněž na bezpečí cestujících, neboť lokalita bude doplněna kamerovým systémem. Vysazeny a udržovány budou rovněž keře a další vegetace.
Stavba si vyžádá omezení dopravy, po dobu stavby budou zřízena provizorní nástupiště. Dočasně budou přemístěny tramvajové zastávky a autobusová zastávka ve směru na Frýdek-Místek. Autobusová zastávka „Ostrava–Hrabůvka–Dřevoprodej,“ ve směru do centra bude z důvodu uzavřenosti podchodu dočasně zrušena zcela. Přesnější informace o změnách v dopravě a náhradních trasách upřesníme a zveřejníme před zahájením samotné výstavby.
Zdroj: Tisková zpráva MMO