Hnus, děs, katastrofa, ostuda… Slova odporu a znechucení od vás zatím nejčastěji zaznívají na adresy překvapivě frekventovaných zastávek, jako je již dříve zmíněná zastávka Most M. Sýkory ve směru na Slezskou Ostravu, dále Náměstí Republiky, Dřevoprodej, Náměstí S. Čecha, Náměstí SNP…

Tedy žádná „zapadlá“ místa, i když i ty se ve vašich tipech objevují. Častým problémem je nejen zápach, pochybná individua, ale i chybějící osvětlení, zastřešení, špatná kvalita chodníků…

Například zastávka Dřevoprodej (snímky najdete v přiložené fotogalerii) je nechvalně proslulá svým odpudivým podchodem. V srpnu letošního roku, zde za bílého dne, krátce po osmé hodině ranní, došlo k přepadení ženy, které jen díky její duchapřítomnosti neskončilo znásilněním. Oběť zvrhlíkovi namluvila, že je nemocná.

Tipů na „odpudivé“ a ostudné zastávky MHD v Ostravě už máme - i díky vám - na našem seznamu opravdu hodně. Přesto ještě stále můžete zasílat své tipy na zastávky MHD ve městě, které vás štvou nejvíce, a to do konce tohoto týdne (19. listopadu) na e-mail web.msdenik@denik.cz nebo napsat svůj příspěvek do diskuze.

Na konci loňského roku se setkal s velkým ohlasem, vás čtenářů, seriál Ostudy Ostravy, kde jsme se snažili upozornit na ty nejhorší a nejvíce viditelné problémy města, zmapovat jejich aktuální stav/situaci a ptali se politiků, co se dělá pro jejich nápravu.

Nyní jsme se rozhodli zaměřit na Ostudné zastávky městské hromadné dopravy v Ostravě.

Seriál o nejhorších zastávkách v Ostravě odstartuje už příští týden.

Jednou z nejostudnějších je nepochybně také zastávka Most Miloše Sýkory v centru Ostravy, kterou najdete v přiložené fotogalerii: