Přece jí muselo být jasné, že v tak exponovaném místě nebude často kde zaparkovat. Široký chodník, který tím vznikl, je přitom úplně zbytečný, protože vede odnikud nikam a z obou stran je ukončen právě takovými parkovišti, kterých by bylo před kulturním domem potřeba. Chtěla bych se proto zeptat starosty Poruby, jestli neuvažuje o tom, že přehodnotí situaci a opět povolí parkování před Pokladem tak, jak to tam bylo dříve. Bylo by to užitečné.

Iveta Kučerová, Ostrava

Odpověď starosty:

V rámci loňské rekonstrukce části ulice M. Kopeckého došlo mimo jiné k úpravě úseku před Domem kultury Poklad, který je řešen jako plocha pro bezpečné scházení se a rozcházení návštěvníků tohoto zařízení při kulturních akcích ve vazbě na přístupové trasy z Alšovy ulice.

Při těchto akcích lze na této ploše dočasně parkovat, stejně jako například u Floridy na Hlavní třídě. Rekonstrukcí části ulice M. Kopeckého se počet parkovacích míst nesnížil, jak píšete.

Naopak díky novému způsobu organizace parkování, který spočívá ve změně umístění parkovacích míst ze šikmých na kolmá, se počet parkovacích míst navýšil. Celková kapacita ve vámi zmiňované lokalitě činila před rekonstrukcí 55 legálních míst, nyní čítá 61 stání, a to i při vyloučení úseku před Domem kultury Poklad.

Cílem těchto změn bylo zamezit tomu, aby auta stála částečně ve vozovce a na chodníku, kde bránila chodcům v bezpečné chůzi a v rozporu s předpisy zužovala průjezdnou šířku komunikace. I mírné rozšíření počtu parkovacích stání lze považovat za úspěch s ohledem na to, že prostranství kolem Domu kultury Poklad je významným krajinným prvkem a ulice M. Kopeckého se nachází v památkové zóně.

Lumír Palyza, starosta Poruby

Trápí vás různé nešvary v místě vašeho bydliště a chtěli byste zjistit, zda a jak je bude radnice vašeho obvodu řešit? Ptejte se s Deníkem starostů všech ostravských obvodů! Pošlete nám své otázky a připomínky pro starosty na adresu Moravskoslezský deník, Mlýnská 10, 701 11 Ostrava nebo na e-mail: redakce.moravskoslezsky@denik.cz.

My je vedení radnic předáme a budeme se snažit přinášet vám pravidelně každou středu odpovědi na témata, která vás zajímají.