Otec totiž začal staré věci vynášet před dům. Na travnatou plochu poblíž kontejnerů v Čujkovově ulici v Ostravě-Zábřehu odložil postupně pračku, ledničku, desku s dřezem, stolek, skříňky a koš s porcelánovým nádobím. Vše viděl svědek, který prostřednictvím tísňové linky 156 kontaktoval strážníky.

„Z nedalekého obytného domu vyšel čtyřicetiletý muž. Strážníkům sdělil, že vyklízí nábytek z bytu své dcery, jelikož to neudělal původní majitel bytu. Dále uvedl, že ho bude kontaktovat, aby odložený odpad z veřejného prostranství odstranil,“ popsala situaci mluvčí ostravské městské policie Valerie Melková s tím, že případ byl postoupen do přestupkového řízení. Příslušná komise musí stanovit viníka a rozhodnout o sankci.

S odkládáním odpadu mimo vyhrazená místa se strážníci setkávají poměrně často. Odpad, který nepatří do komunálního odpadu, je nutné odvést do sběrného dvora OZO.

„Obyvatelé Ostravy mohou nábytek i jiné věci bezplatně odkládat v některém z řady sběrných dvorů,“ uvedla Vladimíra Karasová z odpadové společnosti OZO Ostrava. OZO pamatovalo i na ty, kteří nemají zajištěný odvoz. „V našem e-shopu si mohou odvoz objednat,“ dodala Karasová. Cena se pohybuje od desítek do nižších stovek korun.

Sankce za nelegální uložení odpadu jsou poměrně vysoké. „V případě, že občan odloží odpad na místo, které není k tomuto účelu zřízené, hrozí mu na místě pokuta až deset tisíc korun, ve správním řízení pak pokuta až do výše sto tisíc korun,“ dodala Melková.

close Na odložený odpad upozornil strážníky všímavý svědek. info Zdroj: se souhlasem MP Ostrava zoom_in Na odložený odpad upozornil strážníky všímavý svědek.