S příchodem zimy však zvířata musela změnit své stanoviště. Vrátila se do chovatelské stanice v Orlové, odkud pocházejí. Zde budou mít zajištěný adekvátní příkrm na zimu.

PLATO Bauhaus, 15. prosince 2022, Ostrava.
Ostrava řeší, co bude dál s budovou bývalého hobbymarketu v centru

Ovce byly umístěny na ploše v přední travnaté části nákupního areálu, kde po nich zůstal opuštěný přístřešek. Vrátí se na jaře příštího roku. Není však vyloučeno, že v rámci outletu změní své působiště. Již nyní se řeší jejich umístění a nový výběh. Tříčlenné stádo se pravděpodobně ještě rozroste, záležet však bude na rozloze výběhu.

Moravskoslezští celníci od začátku roku 2022 zajistili 80 automatů. Poslední razie se uskutečnila v centru Ostravy.
Nelegální herna v centru Ostravy: celníci zabavovali automaty

„Chtěli jsme docílit smysluplnějšího využití naší volné travnaté plochy a napadlo nás použít přirozenější zpracování travin s pomocí ovcí. Také jsme chtěli dětem, které navštíví náš Outlet, ukázat důležitost a využití těchto domestikovaných zvířat, prospěšných nejen na farmách a chovatelských stanicích,“ uvedla již dříve Hana Zielinová, ředitelka Outlet Arena Moravia. Volba padla na plemeno Oxford Down, které je velmi adaptabilní a nenáročné.

„Jeho šlechtění se věnuji od roku 1998 na své menší farmě v Orlové-Lutyni. Ovečky mají životní podmínky přizpůsobené svým potřebám a dobře prospívají,“ uvedla chovatelka ovcí Daniela Dziková.