Chovatelka je dostala i s drůbeží od původního majitele, který bude za týrání stáda potrestán. Podle krajských veterinářů porušil zákon na ochranu zvířat. Do měsíce rozhodne vedení Radvanic o pokutě, řekla ČTK mluvčí městského obvodu Renata Nytrová.

"Krajští veterináři nám dnes potvrdili, že ovce, jehňata i berani byli skutečně týráni. Podařilo se nám sehnat majitele stáda, který daroval zvířata do dobrých rukou. V současné době jsou uskladněné a je o ně postaráno," dodala mluvčí.

Veterináři ovce našli ve stísněném prostoru bez světla, pod střechou, která hrozila zřícením. Některé ovce měly polámané nohy, několik kusů muselo být na místě utraceno, uvedla Česká televize.

Bývalý majitel stáda bude muset zaplatit vysokou pokutu. "Kolik to bude, zatím nevíme. Nedovedu si ale představit, jak po něm budeme peníze vymáhat, protože ten člověk už nic nemá. Všimla jsem si v doručené poště, že zažádal o obecní byt, takže nemá ani kde bydlet. Rozhodnutí o sankci ale určitě do měsíce vydáme," řekla mluvčí.

Radvanický chovatel byl potrestán za špatné zacházení se zvířaty už v minulosti. "Nepokutovali jsme ho, ale musel snížit počet zvířat a zajistit jim výběh. Udělal pro ně i přístřeší na pastvině, ale pak to celé zase zkolidovalo. Tenkrát ale stav zvířat nebyl tak katastrofální," dodala místostarostka Radvanic a Bartovic Ivana Michálková.

"Je to opravdu zvláštní případ. I když jsme částí Ostravy, mnoho lidí tu chová zvířata. Na úřadě pracuji 16 let, ale s něčím podobným jsem se ještě nesetkala. Víte, on ta zvířata miluje, byla pro něj vším, ale nedokázal rozeznat jejich potřeby," vysvětlila mluvčí.

Podle ní je areál už prázdný, provádí se v něm deratizace a majitel objektu požádal o jeho demolici.