„Komisaři budou otestováni antigenním testem a budou vybaveni respirátorem FFP2. Prokazovat se budou naším identifikátorem ale také průkazem ČSÚ s fotografií a jménem. Nyní zjišťujeme, jaký zájem ze strany pacientů bude, poté je komisaři obejdou. Naopak sčítání nebude možné pro pacienty na intenzivních, covidových a dětských lůžkách. K nabídce přistupujeme ve chvíli, kdy se zlepšila situace spojená s pandemií covid-19, která nám pohyb komisařů po nemocničních odděleních umožní,“ uvedla náměstkyně ředitele pro řízení lidských zdrojů a správu Kateřina Kyselá.

V tomto týdnu jsou distribuovány informativní letáčky na všechna vybraná oddělení. Zájem pacientů o vyplnění formuláře k sčítání mapují vrchní sestry. Komisaři se budou od pondělí pohybovat mezi pacienty, aby s nimi dokument vyplnili. Na jednotlivá oddělení se v případě potřeby budou vracet. Sčítací komisaři se zájemci vyplní formulář přímo na lůžku, kde je pacient hospitalizován.

 Sečíst se dá prostřednictvím elektronického, nebo listinného formuláře. Čas na jeho vyplnění je stanoven do 11. května. Více na webu scitani.cz.