V souvislosti s nově vystavěnými chodníky doplněnými o cyklotrasy okolo části areálu Fakultní nemocnice Ostrava i Vysoké školy báňské Technické univerzity Ostrava (VŠB-TUO) se v Porubě kupodivu nadává. Lidem vadí, že přístup k poliklinice opraven není!

Chodník u „krajské“ polikliniky není právě důstojným přístupem, nicméně to se má podle vedení FNO začít měnit hned, jak to jarní počasí dovolí.

STÍŽNOSTI

„Nedávno jsem tu pomáhal paní v důchodovém věku, která sebou sekla na výmolech…“ uvádí čtenář, který považuje za „krkolomný“ jak chodník k samotné poliklinice FNO, tak cestu pro pěší k jejímu vjezdu za krevním centrem v ulici Dr. Slabihoudka.

„Plocha před poliklinikou i prostranství, kam najíždějí sanitky a auta s imobilními pacienty, včetně chodníků a zeleně, přísluší majetkově do našeho hospodaření,“ líčí mluvčí FNO Naďa Chattová.

Zároveň odmítá názory šířící se mezi veřejností, že správu nemocnice „zajímají jen spory o ředitele“.

Přichystána je totiž stavební akce nazvaná „Revitalizace vstupního prostoru před poliklinikou FNO“. „Upravíme to zde, rekonstruujeme a vhodně doplníme,“ vzkazuje Chattová s tím, že momentálně probíhají jednání k tvorbě harmonogramu prací s architektem, dodavatelem a investorem.

Lidé se dočkají příští rok na jaře s opravami se začne, jakmile to dovolí počasí! V dnešním stavu tak zůstanou jen chodníky v úseku ulic Dr. Slabihoudka a K nemocnici. „Stav těch, které v této lokalitě patří obvodu, nevyžaduje okamžitou renovaci,“ říká Martin Otipka z radnice Poruby.

Zatímco před FNO se může zakopávat, u VŠB-TUO to prakticky nehrozí, dokončena je obnova chodníku s cyklostezkou v ulicích 17. listopadu, Opavské i Studentské (naproti univerzitním kolejím). Cyklisté využívají též vyhrazený pruh vedoucí od Domova sester směrem k Myslivně.

K TÉMATU

Populární běžecká trasaChodníky okolo FNO a VŠB- -TUO vytvářejí svým způsobem okruh, jehož délka je tři a půl kilometru. Patří k nejoblíbenějším běžeckým trasám v celé Ostravě a prakticky navazuje i na lesopark Myslivna. V obou směrech se dají potkat jak joggující studenti, tak amatérští i výkonnostní běžci. Okruh má jedno zajímavé prvenství od roku 2017 se zde koná jediný skutečně noční závod na 42 195 metrů v Česku i na Slovensku! Maraton Klub Seitl Ostrava ostatně už zná termín na rok 2019. Třetí Ostravský noční maraton bude 30. března.