"Parkoviště pod budovou Univerzitního zázemí sportu a behaviorálního zdraví je veřejnosti k dispozici 24 hodin denně a aktuálně v rámci zkušebního provozu, prozatím bez elektronického odbavovacího systému, umožní bezplatné parkování," uvedla mluvčí radnice Gabriela Pokorná s tím, že maximální doba stání je 24 hodin. 

"Lidé tudíž už nemusí parkovat vozy v okolních ulicích centra, ale mohou pohodlně zaparkovat v prostoru nového parkoviště," dodala Pokorná s tím, že pro město Ostravu realizace celého projektu kampusu představuje, kromě samotné účasti na stavbě budov, sérii souvisejících projektů, které buď realizaci předcházely či na ni naopak navazují.

Ostrava-Mariánské Hory, ulice 28. října.
Opravy v Mariánských Horách a Hulvákách: dopravní omezení na rok a půl

"Investice města do tohoto projektu v součtu překročí 400 milionů korun. Součástí je i dokončená stavba podzemních garáží pod budovou Univerzitního zázemí sportu a behaviorálního zdraví. Veřejnosti je parkoviště k dispozici od 8.00 hodin 15. března 2023," komentovala dále plány radnice Pokorná v tiskové zprávě.

Podzemní parkoviště je pro parkování osobních automobilů s kapacitou 155 parkovacích míst a čtyři motocykly, nabízí také elektronabíječku pro dvě osobní vozidla. Dále jsou v suterénu umístěny skladovací prostory, technologické místnosti a sociální zázemí.

Vjezd osobních automobilů je umožněn pomocí částečně zastřešené ocelové rampy. 

Revitalizovaný prostor u nového kampusu Ostravské univerzity na Černé louce, 10. února 2023, Ostrava.
VIDEO: Ostrava otevřela nový City Campus za miliardu, studenti jej využijí ihned

Náklady dosáhly 192 milionů korun, projekt realizovalo konsorcium ostravského závodu IMOS Brno a Beskydské stavební. Poslední parkoviště pod zemí hrazené městem bylo zprovozněno pod Prokešovým náměstím v roce 1997.