Revitalizovaný prostor s novým názvem Zeleň za Lunou, vymezují ulice Patrice Lumumby, Kosmonautů a ulice Průkopnická v Ostravě-Jihu. Park navazuje na již dříve vybudované dětské hřiště.

Podle vedoucího investičního odboru Stanislava Šplíchala bude dokončené dílo převzato 9. srpna 2021, ale až do vydání kolaudačního souhlasu zůstane areál oplocen a tedy ještě znepřístupněn. Vydání kolaudačních povolení se předpokládá v průběhu září 2021.

Berunka s maminkou Sabinou, nutno zdůraznit, že na festivalu Ostrava v plamenech žádná výjimka, děti do dvanácti let neplatí a metalové rodiče to tuze těší. Ostrava v plamenech, 31. července 2021.
Malá metalistka Berunka Ostravu v plamenech užila s maminkou. Táhla ji k pódiu

V areálu jsou nové chodníky pro pěší a kočárky. Pro sportovce jezdící na kolečkových bruslích, popřípadě koloběžkách je připraven asfaltový ovál. Uprostřed areálu je vybudováno nové parkourové hřiště s krásně barevným bezpečnostním povrchem.

Hřiště sousedí s dalším sportovištěm, kde jsou instalované dva stoly na stolní tenis.

V areálu je zavedeno zcela nové veřejné osvětlení. Pro odpočinek a regeneraci je návštěvníkům k dispozici 75 laviček, koše na odpadky a dvě pítka. Areál doplňují čtyři informační tabule.

Gaston je přezdívka i obchodní jméno Radovana Frona z Ostravy-Poruby specializujícího se na pálivé dobroty.
Omáčky z toho nejpálivějšího, co na zemi roste. Gaston, "chilli" mistr z Ostravy

K TÉMATU

Objednavatelem nového rekreačně sportovního stánku Zeleň za Lunou v Ostravě je Statutární město Ostrava a městský obvod Ostrava-Jih. Zpracovatel projektové dokumentace je společnost JCKO, projekt &vozovky, zhotovitel Stavia – silniční stavby. Náklady na realizaci činí přes 15 milionů korun.