Pasování nových studentek a studentů se stalo zdejší tradicí trvající minimálně patnáct let. Včera se toho dokonce ujali druháci v oboru ošetřovatelství, byť je to jinak zvyklost vyhrazená pouze maturantům! „Jsme nový obor, otevřený teprve před rokem, takže nás neměl kdo pasovat, a my letošní prváky můžeme jako ti nejstarší,“ popisovala Leontina (18) ze třídy OS 2.

U nich se pasovalo pařátem kostlivce. Vedle ve třídách femurem – stehenní kostí – a nechybělo přísahání na lebku. „My do ní strkali prsty, do očních jamek…“ nechal se slyšet Daniel (16), jeden ze tří chlapců ve třídě dvaceti děvčat. Který se na „zdravku“ zapsal kvůli rodinné tradici, maminku i babičku má sestřičkou. Však také musel ukázat, jak umí resuscitovat (zatím jen na figuríně).

„Blééé,“ šklebili se prváci, jež si vzali v ZA 4 na paškál zdravotničtí asistenci. Součástí rituálu totiž bylo jeho zapíjení, stylově ze sáčku na moč dávaného k postelím pacientům-ležákům. Třeba zdůraznit, že sterilního, naplněného džusem! Ošetřovatelé si naopak „užívali“ nasazování plenek svým ležícím spolužákům. I tady nicméně byli starší studenti korektní a nechali je oblékat na oděv

„Ranní zácpou trpět či zaspávat! Šplháním a podplácením zlepšit vztahy k profesorům! Nekazit třídní průměr vynikajícími výsledky! Nadále rozvíjet svůj kulturní rozhled v podnicích všech cenových kategorií! Sexuálními aktivitami deprese zahánět!“ opakovali žáci prvních ročníků – tak jako jejich předchůdci minulá léta – sborově před vstupem do řad právoplatných studentů „zdravky“.