Stalo se tak v těchto dnech na Hlavní třídě v Ostravě-Porubě. Policista si na ulici všiml „známé firmy“ vcházející do jednoho z domů. Věděl, že dotyčný by měl v současné době pobývat ve vězení, kde si má odpykávat trest za maření výkonu úředního rozhodnutí.

„Na místo přivolal prvosledovou hlídku a vyčkal před vchodem, aby si byl jistý, že muž z domu neodešel,“ uvedla Eva Michalíková z moravskoslezské policie. Kolegové ve službě dorazili během několika minut a začali kontrolovat dům.

Po podvodnících, kteří se vydávají za neslyšící, už jde policie.
Podvodníci v MS kraji se vydávají za neslyšící. Jde po nich policie

„Postupně kontrolovali technické prostory, které se nacházely v každém patře. Jednalo se o místnosti, kde jsou stoupačky a uzávěr plynu,“ přiblížila situaci Michalíková s tím, že policisté se dostali až do 4. patra, kde narazili na zamčené dveře.

„Okamžitě pojali podezření, že by se právě tam mohl schovávat. Proto ho opakovaně vyzvali, aby odemkl a vyšel na chodbu. Po několika urgencích nakonec ze svého úkrytu vyšel. Policisté jej následně omezili na osobní svobodě a převezli na obvodní oddělení, odkud putoval rovnou za mříže,“ dodala Michalíková.

Ukázalo se, že osmatřicetiletý muž si nepřevzal poštovní zásilku s příkazem k dodání do vězení, který vydal Okresní soud v Ostravě.

Ilustrační foto
Obchod se sexem v MS kraji: noc za 10 tisíc, k prostituci nutila dceru i matka