„Na klinice původně pracovalo jedenáct lékařů, teď jsou doplněni o další z jiných oborů, celkově jich je dvacet,“ přiblížil aktuální stav přednosta Kliniky infekčního lékařství Luděk Rožnovský. Vedení ostravské fakultní nemocnice rozhodlo, že pro případný nápor pacientů připraví další oddělení.

Ilustrační foto.
Pitná voda na Ostravsku vyhovuje, přerušení dodávek nehrozí

Pracovní název COVID2 dostal objekt v sousedství Kliniky infekčního lékařství.

Zdroj: Youtube

Umístěna je zde mimo jiné i Klinika plicních nemocí a tuberkulózy. Také její lékaři už školením na Klinice infekčního lékařství prošli, protože právě tato klinika by se v případě potřeby změnila v oddělení jen pro pacienty s koronavirem.

ON-LINE situaci v ČR a ve světě SLEDUJTE S NÁMI ZDE

„Náš personál je plně připravený ke zvládnutí současného stavu a situace, která doufejme, že nenastane. Všichni prošli týdenním epidemiologickým školením, kde se naučili ty základní postupy, včetně oblékání, jak my říkáme, skafandru,“ řekl Bedřich Porzer, přednosta Kliniky plicních nemocí a tuberkulózy FN Ostrava.

Ilustrační foto.
Ministerstvo: Počet nakažených z Moravskoslezského kraje stoupl 332

V současné době je tedy v plném infekčním provozu 48 pokojů s 60 lůžky, a pokud by bylo nutné otevřít i další stanici, bude k dispozici dalších 21 pokojů pro 30 pacientů s koronavirem.

Odběrové centrum ve Fakultní nemocnici Ostrava:

Koronavirus v ČeskuZdroj: Deník