Stavba nového „městečka“ byla zahájena začátkem letošního roku. V rámci první etapy tam stavebníci prováděli hrubé terénní úpravy, jako je návoz zeminy a hutnění.

„Od července pokračují práce na porubském Domě s pečovatelskou službou na Průběžné ulici druhou etapou. V areálu probíhají výkopové práce a betonování základů dvou obytných domů. Dalším krokem bude budování obvodového zdiva a příček,“ uvedla mluvčí porubské radnice Petra Špornová.

Nový porubský dům s pečovatelskou službou se měl začít stavět původně už loni. Kvůli průtahům v přípravě musela radnice termín zahájení výstavby posunout. Zakázku na tuto stavbu vyhrálo sdružení DPS Poruba, které podalo nejvýhodnější nabídku, přičemž jediným kritériem výběru byla právě cena.

Výstavba nového pečovatelského domu přijde na 192 milionů korun. Nový pečovatelský areál bude mít podobu náměstí o rozloze 100 krát 40 metrů s domy okolo. Základem bude náměstíčko s dřevěným altánem, vysázenou zelení, vybudovaným dětským hřištěm, víceúčelovým hřištěm pro dospělé, kuželkami a posezením s grilem. Kolem něj by mělo vyrůst pět nových dvojdomů s bezbariérovými přístupy, dohromady s osmdesáti byty. Chybět nebude ani správní budova a byt pro správce.

Všechny objekty budou propojeny se správní budovou bezbariérovým ochozem. Kolem vzniklého „náměstí“ by měla vést obslužná komunikace s podélnými odstavnými místy. Vnitřní plocha náměstí bude využita jako prostor pro shromažďování, zábavu, sportovní a rekreační aktivity obyvatel domu s pečovatelskou službou. Zájem o bydlení v této nové stavbě je už nyní velký. Odbor správních činností a bytového hospodářství porubské radnice totiž eviduje seznam zhruba šesti set zájemců o umístění v domech s pečovatelskou službou v Porubě – DPS Astra a nově budovaném areálu na Průběžné ulici.