Některé z žen, které se na Ostravsku ve svém volném čase věnují pečení domácího cukroví pro své známé i pro úplně cizí lidi, si berou v tuto dobu i dovolenou.

Musejí totiž upéct několik desítek kilogramů cukroví na objednávku. „Dělám to proto, že mě to baví. Vydělat se na tom opravdu nedá tím spíš, jaký je to žrout času a nervů," svěřila se Deníku Simona Klecová, jejíž byt v Ostravě-Jihu se v těchto dnech mění v malou pekárnu.

ZDRAVĚ A LEVNĚ Jedním ze zdravých druhů cukroví jsou ovesné pusinky. Ty připravíme tak, že si ve vodní lázni rozpustíme čokoládu s vysokým podílem kakaa s kávovou lžičkou kokosového oleje. Do rozpuštěné čokolády nasypeme neslazené ovesné vločky, aby hmota byla hustá a lžičkou se daly vytvářet pusinky. Ty necháme na pečocím papíře v lednici ztuhnout. Pusinky můžeme před ztuhnutím posypat kokosem. 

Zatím je ještě ve fázi příprav. To znamená, že po práci míří do obchodů, kde nakupuje všechny potřebné přísady.

„Peču především z kvalitních surovin. Používám domácí marmeládu z červeného rybízu nebo meruňkový džem. Nepoužívám náhražky margarínu, ale kvalitní máslo," přiblížila pekařka Jana Rahmová z Moravské Ostravy s tím, že právě po čerstvých, máslových kouscích je největší poptávka. Lidem suché cukroví, které v obchodech čeká na zákazníka několik dní až týdnů, nechutná, jak potvrzují obě ženy, které se už roky domácímu pečení ve velkém věnují.

Beznadějně naplněno

Kdo by však chtěl v těchto dnech na poslední chvíli přiobjednat kilo cukroví, které obsahuje průměrně deset až dvacet druhů, má smůlu. „Letos je opravdu enormní zájem. Denně mám dva až tři telefonáty s objednávkami, které už však bohužel musím odmítnout. To bych se jinak zbláznila," dodává Simona Klecová s tím, že většinou volají muži a počet objednávek se den ode dne zvyšuje. Její slova potvrzuje i Jana Rahmová, která se kromě čerstvého cukroví specializuje i na pečení vánoček: „Naše kapacita je beznadějně naplněna."

Rozvoz cukroví autem

Kromě cukroví na přání jsou pekařky schopné rozvézt cukroví autem zákazníkům i různě po Ostravě nebo odeslat jako balík do ruky tak, aby byl do druhého dne u svého příjemce. Obě pekařky se shodují, že cukroví zákazníci dostávají těsně před svátky.

„Jednak proto, že ho ani dříve než 19. nebo 20. prosince nechtějí, protože by se snědlo a také proto, že to zaručuje čerstvost a křehkost cukroví." Tradiční druhy pekařky nahrazují i například bezlepkovými výrobky a jiným zdravým cukrovím.

„Celé léto jsem strávila tím, že jsem pekla a zkoušela na dcerce mé známé bezlepkové cukroví, na jehož výrobu jsou suroviny dost drahé. Teď to ale přišlo vniveč," uzavřela Simona Klecová.

Ostravané totiž chtějí klasiku, a pekařky tak neregistrují vůbec nebo opravdu v jen malém množství tyto objednávky.

Podle výživové poradkyně Nikoly Gmiterkové ze společnosti Zdravě s Kiki mají lidé omezení nějakou dietou pouze dvě možnosti. „První je vyhnout se cukroví úplně a nahradit ho čerstvým nebo sušeným neproslazovaným ovocem. Druhou možností je napéct cukroví ze zdravých surovin. Důležité ale je také se během Vánoc hýbat, a nejen jíst a ležet u pohádek. Pokud to tedy počasí dovolí, vyrazte každý den aspoň na hodinovou svižnější procházku," uvedla Gmiterková.