Jízdenka ve druhé třídě bude nadále stát pět set korun. Nový typ jízdenek SC Net má umožnit lidem také cestovat přípojnými vlaky vrámci kraje, aniž by si museli dokupovat druhou jízdenku na přípojný vlak. „Informace o zdražování, které nedávno proběhly tiskem, nejsou přesné. Ceny ve druhé třídě klesají nebo zůstávají stejné. Rostou jen některé ceny vprvní třídě, což jde ale ruku vruce se zkvalitněním služeb, které si přáli sami zákazníci,“ zdůvodnil změny náměstek generálního ředitele ČD pro osobní dopravu Jiří Kolář.

Vprvní třídě cestující dostanou vceně jízdenky zcela nové menu složené ze dvou sendvičů, teplého nápoje, chlazeného nápoje a krémového dezertu. Bude pro ně připraven i širší výběr zdenního tisku.

Na nových jízdenkách vydělají cestující vedruhé třídě, když se nově nemusejí za pět set korun omezit například jen na cestu zPrahy do Ostravy. Na tuto jízdenku budou moci jezdit také dále po Středočeském a Moravskoslezském kraji. To však nevyužijí všichni cestující. „Pendolino staví jen vkrajských městech, ale na nové jízdenky SC Net ekonom i business je možné cestovat vcelém kraji, přesně jako je to u krajské síťové jízdenky RegioNet,“ dodal Jiří Kolář.

Zvýšení komfortu vprvní třídě si přáli podle Českých drah ve vypracovanémprůzkumu sami cestující.