Jedná se o pokračování letního programu připraveného v Komenského sadech Centrem kultury a vzdělávání (CKV) - více zde

Akce s prvorepublikovou atmosférou, která měla premiéru v loňském roce, se letos koná už tuto sobotu, 23. července od 14 hodin, pod názvem První republika s vůní kávy. Představí dobovou atmosféru časů před sto lety prostřednictvím módy, uměleckých produkcí i ukázek běžného života.

"Společenský šat vhodný pro tuto velkolepou událost je vítán. Každého, kdo přijde v dobovém kostýmu, četníci při příchodu obdarují slosovatelným kupónem o ceny," lákají organizátoři na svém webu.

Jazz, swing, dixieland

Autentickou atmosféru dotvoří další dekorace a atrakce pro děti a dospělé i ukázky tehdejšího běžného dne. Bude mezi nimi například dobová pošta, pouťová střelnice, polní lazaret i polní kuchyně, hasiči, flašinetáři, ale také promítání na historickém projektoru nebo živá socha Charlie Chaplina. Hudební doprovod se ponese v duchu jazzu, swingu, dixielandu, program obohatí swingová škola a módní přehlídka.

"A protože období nazývané „zlatou érou“ bylo spojeno se vzestupem kaváren jako symbolu nového životního stylu, v gastrozóně nebude chybět výborná káva! Na příznivce časů První republiky se CéKáVéčko těší v Komenského sadech poblíž busty J. A. K. a lávky na slezskoostravský Kamenec," avizují pracovníci CKV.

Letní blues pod Sýkorákem

Hned následující den, v neděli od 16 do 21 hodin, se u mostu Miloše Sýkory uskuteční taneční akce Letní blues pod Sýkorákem. Organizátoři lákají na neopakovatelnou atmosféru letní tančírny u řeky s brněnskou kapelou Django Jet. Chybět nebude ani swingový a bluesový workshop.