V Ostravě se konal atletický Kontinentální pohár

Ostrava o víkendu hostila největší soutěž královny sportu, jakou mohla Česká republika v současnosti pořádat. V sobotu a v neděli ovládl Ostravu a Městský stadion ve Vítkovicích Kontinentální pohár. Při této příležitosti se do Ostravy sjely největší hvězdy atletiky.

Kontinentální pohár v atletice, oštěp muži, 9. září 2018 v Ostravě. Jakub Vadlejch z ČR z týmu Evropy.

V Ostravě-Porubě v noci vykolejila tramvaj

Snímek vykolejené tramvaje se objevil i na Facebooku. Do skupiny Ostrava ho přidala uživatelka Barča Smyčková.Barča

Nehoda tramvaje v sobotu v noci zkomplikovala dopravu v Sokolovské ulici v Ostravě-Porubě. Při cestě do depa zde vykolejila tramvajová souprava. Událost se naštěstí obešla bez zranění.

Ostravský „masakr“ motorovou pilou

Jako ve známém hororu Texaský masakr motorovou pilou si mohli chvilkami připadat návštěvníci Festivalu dřeva, který se v sobotu konal v areálu Slezskoostravského hradu. Stačilo jen zavřít oči a zaposlouchat se do řevu motorových pil v rukou nejlepších sportovních dřevorubců.

Festival dřeva na Slezskoostravském hradu

Ti v rámci soutěže STIHL Timbersports Czech Cup Ostrava změřili své síly hned ve čtyřech disciplínách Stock Saw (řezání klasickou motorovou pilou), Standing Block Chop (přesekávání stojícího kmene), Single Buck (řezání ruční pilou) a Underhand Chop (přesekávání ležícího kmene).

Pro děti byly připraveny zábavné atrakce a soutěže. Dospělí si užili starodávného jarmarku a zvěřinových hodů, nechyběla ani stylová muzika.

Barborka projížděla Ostravou 

Jízdy historickou Barborkou.

Milovníci historických tramvají si v sobotu přišli na své. Ostravou projížděla legendární tramvaj Barborka, která se ve městě objevila poprvé v roce 1922. Zájem o projížďky byl velký. Mezi cestujícími měli zastoupení dospělí i děti.

Prohlídka Dolu Alexander

Ostravský Důl Alexander, 8. září 2018. Ojedinělé památce se přezdívá Hornické Versailles.Jedinečnou možnost prohlédnout si architektonicky nejhezčí ostravský důl Alexander měli v sobotu milovníci hornické historie. V rámci dne otevřených dveří si mohli prohlédnout tzv. hornické Versailles.

Podobné akce, kterou uspořádal správce dolu – Státní podnik DIAMO starající se o zavřené šachty na Ostravsku – se konají zcela výjimečně.

Drama v Hrabůvce

Začátkem víkendu, v pátek večer, muselo z ostravské ubytovny Hlubina utéct 80 lidí. Důvodem byl požár bytové jednotky v 11. patře.

Ještě před příjezdem hasičů ubytovnu v Ostravě-Hrabůvce opustilo padesát dospělých osob a třicet dětí. Předběžná škoda byla odhadnuta na padesát tisíc korun.

Zásah hasičů u požáru v ostravské ubytovně Hlubina.

Noví obyvatelé zoo

V pátek 7. září se poprvé mohli návštěvníci ostravské zoo seznámit s otužilými papoušky z hor. Početná rodina zdejších obyvatelů opět rozrostla. Jejím novým členem je alexandr činský.

Ostrava koupí další tramvaje

Zakázka za téměř dvě miliardy! Škoda Transportation po dvaceti letech opět dodá nové tramvaje pro Ostravu. Čtyřicet nových kusů bude stát 1,9 miliardy korun a město si na ně vezme úvěr.

„Škoda jako jediná splnila naše technické požadavky, ostatní účastníci byli pro jejich nedodržení z výběrového řízení vyloučeni,“ řekl ředitel DPO Daniel Morys tramvaje, které „půjdou ze hry“ na páteční tiskové konferenci.

Kanonáda v generálce!

S výsledky v průběhu přípravy sice generální manažer a hlavní trenér Jakub Petr spokojený není, generálka mu však radost udělat musela.

Hokejisté Vítkovic porazili v posledním utkání před startem extraligy Duklu Trenčín 6:0 a dobře se tak naladili na úvodní soutěžní duel v Pardubicích.

Vítkovice navazují na tradici

Bílá, modrá a červená. Se stejnými variantami dresů jako do minulé sezony vstupují i do té aktuální hokejisté Vítkovic. Jedinou změnou je fakt, že červená verze nabízí místo loga klubu rytíře Vítka.

„Jsem rád, že červená sada loni sklidila úspěch, jsou nádherné. Chtěli jsme navázat i na tradici, takže za mě se dresy povedly,“ hodnotil na páteční tiskové konferenci trenér generální manažer a hlavní trenér Jakub Petr.