Úkolem pěti hostitelů z Moravskoslezského kraje, kteří budou od pondělí prostírat na televizních obrazovkách, je připravit co nejlepší menu pro své hosty. V gastronomické show Prostřeno! budou tentokrát vařit dva muži a tři ženy. Třicetiletý svobodný číšník Antonín Kašperák má prý k vaření vztah už od puberty. Rád připravuje jídlo pro svou přítelkyni a občas pozve i nějaké hosty. „Kdybych vyhrál, zajel bych si s přítelkyní do Paříže a koupil si něco hezkého do bytu,“ odpověděl Kašperák na otázku, co by si za výhru pořídil.

Vařit bude také šestačtyřicetiletá rozvedená podnikatelka Ivana Hanková. Matka dvou dospělých dětí vaří občas pro přátele i rodinu nejraději českou a maďarskou kuchyni, protože bývalý manžel pochází z Maďarska. „Nerada jím vnitřnosti a prorostlé maso. Nepozřela bych třeba vepřový mozeček ani šneky. Co naopak miluje jsou kuřecí polévky,“ řekla Hanková.

Další ženou v soutěži je šestatřicetiletá Hana Zemanová. Pracuje jako zubní lékařka a momentálně je na mateřské dovolené. Tvrdí o sobě, že je soutěživá, přemýšlivá a nekonfliktní. Nejraději připravuje italskou a českou kuchyni. „Ráda připravím i něco slavnostního pro větší společnost,“ řekla Zemanová, která by nesnědla syrové maso, a vadí jí, když u jídla někdo mlaská.

Trojici žen doplňuje pětatřicetiletá Silvie Hansalíková. Podle svých slov se vaření věnuje od dětství a nejraději jí koprovou omáčku. „Mé motto je, že láska prochází žaludkem, a tím se také řídím,“ tvrdí žena.

Pětici soutěžících uzavírá Libor Fojtík. Sedmatřicetiletý rozvedený otec dvou dětí se na jaře vrátil z pětiletého pobytu v Americe. Vaření je jeho největší koníček a nejvíce si pochutná na těstovinách. Tvrdí o sobě, že je přátelský, veselý a to, co si sám uvaří, prý vždycky sní.

Sledovat kuchařské výkony pěti amatérských kuchařů z Ostravy můžete od pondělka na televizních obrazovkách úderem šesté hodiny podvečerní. Kdo se stane vítězem, se pak dozvíte v pátek.