Její hlavní iniciátorka Kateřina ze salonu krásy v Bendlově ulici chce vytlačit narkomany a kriminálníky a souhlas s ní vyjadřuje už kolem šesti set občanů.

Že je co řešit, dokládají též situace zaznamenávané na dohled od petičního stánku – náměstím korzuje profláknutý drogový dealer, v kašně se koupou nejen děti, ale i dospělá žena ve spodním prádle.

Městská část Mariánské Hory a Hulváky, okolí ulic Bendlova a Slévárenská, 23. července 2021 v Ostravě.
Jak na nepřizpůsobivé? Problémové ghetto v Ostravě řeší radnice i strážníci

Však si na nepřizpůsobivé chování stěžují prakticky všichni oslovení, co připojují své podpisy pod petici. Požadují více akčních hlídek (nejraději nových, s nimiž se místní individua neznají) i vyhlášku omezující prodej alkoholu v okolí ve večerním i nočním čase. A magistrát se podle dostupných informací chystá co nejdříve zakročit!

Raději se stěhovat pryč

„Mám před porodem, radši jsem se odstěhovala pryč,“ nechává se slyšet Lucka žijící donedávna nad salonem krásy v Bendlově ulici. Jehož provozovatelku Kateřinu ale nebaví volat dokola strážníky a pořizovat další bezpečnostní kamery (bude mít čtvrtou) a pouští se do boje za vytlačení „živlů“ z lokality, v níž přes dvacet let podniká.

„Proč myslíte, že jsme požádali o vyhlášení bezdoplatkové zóny v co největší části Mariánských Hor a Hulvák,“ zmiňuje jiné opatření proti nepřizpůsobivým starosta obvodu Patrik Hujdus. Radnice též na Bendlovu vyšle dělat pořádek své pracovníky. Cílem je vyhánět odtud feťáky, zloděje i jim podobné. Kteří tu nebydlí, ale stahují se.Zdroj: