„V pátek jsem byla petici s 1523 podpisy předat na úřadu vlády. Do třiceti dnů by měli odpovědět,“ popsala Pešková s tím, že jejím záměrem bylo předat petici přímo do rukou premiéra Mirka Topolánka.

„Psala jsem mu, ale ani mi neodpověděl,“ poukázala. Podpisy sbírala nejen na Novojičínsku, ale po celé republice. „Obeslala jsem deníky, a kde to vyšlo, tak se lidi připojili. Jsou tam podpisy z Libereckého kraje, Karlovarska, Havířova, Plzeňska,“ vzpomínala Pešková.

Dodala, že pokud přijdou některé podpisové archy poštou, pošle je za peticí do Prahy dodatečně. Část petičních archů mohli podepisovat rodiče dětí v mateřských školách. „Někde to učitelkám vadilo. Bylo to poznat už podle toho, že petici daly na jednu stranu a doprovodný list jinam,“ poukázala. Jak s peticí na vládě pochodí, si netroufala Pešková odhadnout.

„Odpověď bude spíše negativní, a tak možná zorganizuji petici jen kvůli těm poplatkům u lékaře.“ Podle Marcely Řezníčkové z tiskového odboru úřadu vlády se bude peticí zabývat několik ministerstev.

„Postoupili jsme ji ministerstvu zdravotnictví, ministerstvu práce a sociálních věcí a ministerstvu financí,“ uvedla Marcela Řezníčková.

Více o poplatcích ve zdravotnictví čtěte ZDE