Petřkovický kulturní dům pochází už z počátku70. let minulého století. Konají se v něm plesy, sešlosti, oslavy. Ale dosud na něj nikdy nikdo ani nesáhl.

„V kulturním domě se odehrává naprosto veškerý kulturní život Petřkovic – škol, seniorů a řady i cizích organizacía spolků, protože podobné prostory v obci nemáme a jeho kapacita na nejrůznější akce je asi tři sta osob,“ vysvětluje starosta Ivo Mikulica, jak jsou Petřkovice – stejně jako řada další malých obcí – na svém „kulturáku“ závislé.

NEPŘEHLÉDNĚTE V dnešním (29. března) tištěném vydání Moravskoslezského deníku, v unikátním seriálu Jak jsme žili v Československu,najdete historické fotografie z Petřkovic.

Jeho rekonstrukce začala užv roce 2013, avšak jen zvenčí – zateplením, novou fasádou a výměnou oken.

Až před několika měsíci byla vysoutěžena také rekonstrukce vnitřních prostor a bylo definitivně jisté, že interiér ze starých časů bude nahrazen modernou.

„Ostrava na tuto akci, která bude probíhat celkem čtyři roky za provozu, uvolnila asi čtyřicet milionů korun,“ říká Mikulica.

ZAČNE SE V BYTECH

Elektroinstalace, vzduchotechnika, vybavení sálu, restaurace. To vše čeká velká proměna, stejně jako samotný interiér celého kulturního domu, v němž jsou vedle společenského sálu a restaurace také komerční prostory, obřadní místnost a byty. „Zhotovitel se zavázal, že omezení provozu bude jen na dobu nezbytně nutnou. Spolupracovat budeme se všemi nájemníky,“ přislíbil Mikulica.

Právě pro nájemníky jsou jeho slova aktuální. Práce v interiéru začnou už letos, a to právě v bytech nájemníků, zrekonstruují se i nebytové prostory a zateplí střecha. Nový kulturní dům by veřejnost měla v plné kráse poznat v roce 2021.