Kromě kandidátů a členů strany skutečně doráží i příznivci černé vlajky… a přidávají se pak k všeobecnému potlesku, když se procenta ve velkých obvodech přibližují desítce.

Komunální a senátní volby 2018. Štáb Pirátská strana. Na fotografii David Witosz.Největší radost tu samozřejmě vypuká po překonání dvouciferné hranice.

„Vypadá to na výsledek, v jaký jsme celou dobu doufali!“ smějí se David Witosz (na snímku) a Ondřej Polanský. A upozorňují, že Piráti vsázeli na kontaktní kampaň místo billboardové.

„Naše práce se prodává lépe,“ uvádějí zástupci strany kandidující teprve potřetí.

Volby 2010 (rok po vzniku tohoto politického subjektu) považují za symbolický rozjezd s 0,8 procenty ostravských voličů. Rok 2014 si pojí s onou desetinou procenta (dostali 4,9), jež je zanechala před účastí v zastupitelstvu v centrálním obvodě. „Teď jsme přichystáni spolupodílet se na řízení chodu města i obvodů. Věříme si, že se dokážeme orientovat na obojí. Máme kvalitní lidi jak na magistrát, tak na obvody,“ vzkazuje Veronika Murzynová.

Online reportáž

Sčítání hlasů v Moravskoslezském kraji

OSTRAVA

Víte, jaké byly rozdíly ve volební účast oproti posledním komunálním volbám? Která strana zažila největší ústup ze scény a jací byli nejmladší i nejstarší kandidáti i zvolení zastupitelé? Podívejte se na náš stručný přehled zajímavostí a kuriozit zde.

07.10. 10:11

OSTRAVA

Kupčení s hlasy se neprokázalo  
Během komunálních a senátních voleb nebyly v Moravskoslezském kraji zaznamenány žádné vážnější problémy.

„V souvislosti s volbami jsme přijeli devět oznámení,“ řekla Deníku Zlatuše Vjačková z moravskoslezské policie. Několik případů se týkalo podezření na možné kupčení s hlasy. „Nic z toho se nepotvrdilo,“ řekla Vjačková s tím, že policisté situaci prověřovali přímo na místě. Další výjezdy souvisely s narušením pořádku, které měli na svědomí alkoholem znavení lidé.

07.10. 10:00

OSTRAVA

Okrsek 19003: dvacet voličů  
Sledovaný okrsek 19003 ve Slezské Ostravě, který proslul během lednové prezidentské volby tím, že v prvním kole nepřišel žádný ze 109 voličů, v komunálních volbách překvapil. Dorazilo dvacet ze 121 oprávněných voličů, což je podstatně více, než předpokládala starostka Slezské Ostravy Barbora Jelonková. Ta odhadovala, že odvolí pět až deset lidí - více zde

07.10. 00:10

Tímto příspěvkem se s vámi v tuto chvíli loučíme. Podrobné volební výsledky měst a obcí v Moravskoslezském kraje si můžete prohlédnout zde.

Celá on-line reportáž ZDE