Dozvuky kroužkování. I tak by se s trochou nadsázky daly nazvat výsledky krajského fóra Pirátů. Lukáš Černohorský byl jedním z politiků, kteří doplatili na spolčení se STAN a opustili poslaneckou sněmovnu. Černohorský se podle očekávání vrací tam, odkud se za velkou politikou do Prahy vydal – do Moravskoslezského kraje.

Velkokapacitní tramvaj Škoda For City Smart 39T vyrobená na míru pro Ostravu.
Lidé v Ostravě se dnes poprvé mohou svézt tramvají 39T vyrobenou na míru pro DPO

Na místopředsednická křesla usednou Rostislav Řeha, zmíněný Jiří Demel, Marian Babic a Daniel Galuszka. Nově zvolené předsednictvo se také shodlo na hlavních prioritách a směřování strany v kraji. Chce se podílet na rozšiřování členské základny, zvýšit motivaci stávajících členů a příznivců a především se zaměřit na nadcházející komunální volby.

„Prvním úkolem předsednictva bude koncentrovat síly na obnovu „bojové“ morálky v kraji. Chceme posilovat členskou základnu a dosáhnout slušného zastoupení nejenom v okresních městech, ale i v menších městech a obcích. Do komunálních voleb chceme postavit co nejhustší síť kandidátů a kandidátek napříč krajem. Máme spoustu schopných lidí na radnicích, v opozici i na krajském zastupitelstvu a ti mají nejen nováčkům co předat,“ říká nový předseda krajských Pirátů Lukáš Černohorský.