Ostravští piráti vsadili na program jednadvaceti kroků k modernímu, prosperujícímu a přátelskému městu. „Tentokrát se nedržíme striktně pirátských témat. Ostrava nutně potřebuje změnu přístupu, metod i uvažování, změnu ve vedení města. Jak se v minulosti mnohokrát prokázalo, modrooranžový kočkopes na radnici není ochoten efektivně řídit rozvoj města a vypořádat se s negativními jevy jako je klientelismus nebo nehospodárnost veřejné správy,“ tvrdí lídr kandidátky ostravských pirátů Jaroslav Němec s tím, že jednadvacet bodů programu nabízí i řešení.

„Ostravskou radnici chtějí piráti otevřít zavedením zcela veřejného hospodaření jak magistrátu, tak jednotlivých obvodů. Piráti jsou přesvědčeni, že transparentní hospodaření ušetří z městského rozpočtu dvacet až třicet procent financí,“ dodal Němec.

Věříte, že malá uskupenízmění směr ostravské politiky?HLASUJTE V ANKETĚ VPRAVO NAHOŘE!

Lídr sdružení Suverenita – blok Jany Bobošíkové do ostravského zastupitelstva Zdeněk Pavlíček tvrdí, že je nejvyšší čas najít skutečnou perspektivu dalšího rozvoje Ostravy. „Průmyslová revoluce a gigantické technologické molochy patří jednoznačně minulosti. Připravíme k realizaci projekt velkého zábavního centra středoevropského významu, které přinese práci i podnikatelské příležitosti, neznečišťuje ovzduší, a otevře Ostravsko turistům. Například zábavní park Disneyland u Paříže zaměstnává deset tisíc lidí,“ řekl Pavlíček s tím, že Suverenita podpoří oprávněné nároky nájemníků bytů OKD, které současný vlastník zpochybňuje. „Pokusíme se zvrátit nezákonnou privatizaci OKD.

Problém bytů OKD zavinil stát a jeho političtí představitelé. A nikdo jiný, než stát a jeho političtí představitelé ho nemůže vyřešit,“ prohlásil Pavlíček. Suverenita chce také na jeden rok vyzkoušet městskou hromadnou dopravu v Ostravě zdarma.

Všechny články ke komunálním volbám v Ostravě ČTĚTE ZDE!