Kompletní pivní nabídka největšího pivního festivalu v Moravskoslezském kraji zahrnuje přes 120 druhů piv ze 40 pivovarů.

Na ostravský Karolina Oktobeerfest míří jedinečná pivní lahůdka. „Milovníkům pivních speciálů dopřejeme unikátní a neopakovatelný chuťový zážitek. Podařilo se nám dostat do Ostravy jedinečné pivo, které se mimořádně vaří pro světoznámý mnichovský pivní festival,“ říká Tomáš Lučan, marketingový manažer obchodního a zábavního centra Forum Nová Karolina.

Světlý ležák s názvem Weihenstephan FESTBIER je nefiltrovaný a nepasterizovaný. Díky vyvážené kombinaci sladu a chmele má vyzrálou a plnou chuť. Pivní speciál se vaří v nejstarším dosud existujícím pivovaru na světě Weihenstephan, který stojí na kopci poblíž bavorského města Freising a má téměř tisícileté pivovarské kořeny. Pivo se v bavorském státním pivovaru totiž vaří již od roku 1040.

| Video: Youtube

Největší pivní slavnosti v Moravskoslezském kraji, Karolina Oktobeerfest, nabídnou celkem přes 120 druhů piv a pivních speciálů ze 40 pivovarů včetně nových pivovarů, jako jsou Žíznivý Dromedár, Medojed, Aero nebo Křikloun, které se na ostravské akci představí vůbec poprvé.

Další informace o festivalu Oktobeerfest:

· Pivo se bude v areálu festivalu čepovat do vratných kelímků, návštěvníci velkokapacitní pivnice Beerhalí, kde se vejde až 1 500 osob, si vychutnají pivo ve skle nebo si vyzkouší školu čepování.

· Na akci vystoupí Bone M, Rybičky 48, Lenny, Iné Kafe, Mňága a Žďorp nebo Děda Mládek Illegal Band. Dva dny plné zábavy si užijí i malí návštěvníci na zábavních atrakcích i ve speciální dětské zóně.

· Až do 9. října je možné zakoupit dvoudenní vstupenky za 499 Kč. Vstup zdarma mají osoby zdravotně postižené s průkazem ZTP, osoby s průkazem ZTP/P a děti do 140 cm. Senioři nad 65 let zaplatí 199 Kč, děti do 15 let pak 99 Kč. K dostání jsou také VIP vstupenky.

· Vstupenky a další informace jsou k dispozici na webu www.oktobeerfest.cz.