Architekti, urbanisté a dopravní specialisté. Takový tým do 31. ledna hledá Ostrava, aby navrhl novou podobu před hlavním nádražím a zpracoval urbanistický návrh, který má uhranout veřejnost.

V hlavním nádraží se toho za poslední léta dost změnilo. Přibyly výtahy v hale i na nástupištích, komfortu napomohly také nové eskalátory. A v budoucnu se má celý železniční uzel za miliardy pozměnit úplně.

V Ostravě přistál Boeing 777-300ER společnosti Emirates. Letoun s registrací A6-EBR k nám divertoval z Varšavy.
Nečekaná premiéra: Na letišti v Ostravě poprvé přistálo letadlo Emirates

Ostrava tomu chce jít naproti a dodat důstojnou podobu i prostoru před nádražím.

„Znalí historie budou vědět, že řešení hlavního nádraží je tak trochu evergreen, nicméně to, na co jednotlivé návrhy a jejich zpracovatelé vždy narazili, bylo řešení tramvajové dopravy v území, bezbariérovost a smysluplné přestupní vazby,“ uvedla v uplynulých dnech k záměru města investiční náměstkyně primátora Zuzana Bajgarová s tím, že cílem má být moderní a atraktivní veřejný prostor.

Investoři si mohli prohlédnou 14. ledna 2022 bytový dům v Ostrčilově ulici v centru Ostravy.
Uvnitř "mrakodrapu na Ostrčilce" v Ostravě: Pojďte se podívat, jak to tam vypadá

Město se po sérii jednání s představiteli Správy železnic dohodlo na variantě přístupu k nástupištím podchodem, který má představovat nejefektivnější propojení vlakových nástupišť, nástupišť pro MHD a plánovaného podzemního parkoviště. V témže duchu má být i nové dominantní zastřešení před nádražím, které bylo dokončeno zhruba před jedenácti lety v rámci první etapy tehdejší modernizace.

Prostor před nádražím byl před lety využit k prezentaci smělých plánů pro plánované dopravní muzeum, měla tam jezdit na vyzdvižených dráhách autíčka, počítalo se i se ziplinem, takže někteří projekt označovali jako „ostravský lunapark“. Alespoň v prezentované podobě z něj však sejde. Důvodem je primárně nutnost zachování tramvajové smyčky.

Most směrem z Vítkovic do Poruby v Rudné ulici se 10. ledna 2022 uzavřel. Následovat bude demolice a výstavba nových pilířů, opravy budou trvat dva roky.
Komplikace na hlavním tahu přes Ostravu. Takto vypadala Rudná první den uzavírky

„Vymístění tramvajové smyčky bylo v rámci investičního záměru identifikováno jako zjednodušeně nerealizovatelné. Nový návrh celého prostoru uchopí tým architektů a představí jiné rozložení území, které realizovatelné bude. Teprve poté je možné určit přesný rozsah i termíny pro muzeum dopravy,“ uvedla mluvčí města Gabriela Pokorná na dotaz Deníku, jak to v dané souvislosti vypadá s plány ohledně muzea, o němž se nyní hovoří už jen jako o „budoucím“ a „případném“, otevřít se přitom mělo už v tomto roce.