Je to jen pár dní, co internetem kolovalo video Párty u Olesza, které si vzalo na paškál hokejisty Vítkovic a slavilo neuvěřitelný úspěch. Nyní ostravský muzikant, skladatel a bavič Jiří Krhut, který s Jarkem Nohavicou vystupuje v Kabaretu Bo, přišel s další „řachandou“.

Rozhodl se nezůstat stranou zájmu o novou sochu Věry Špinarové, která kvůli své (ne)podobnosti sklízí více posměchu a opovržení, než uznání. A vyslal do světa nový hit.

Začíná pozvolna, posluchače si však brzy získá. „Pohled na kus bronzu ve mně vzbuzuje však otazky, jak je možne bez soutěže rozdělovat zakazky,“ diví se Krhut ‚po ostravsky‘.

Záběr z videa
Párty u Olesza! Originální video baví na sociální síti fanoušky Vítkovic

„Právě upozornit na to, jak je možné mít tři sochy bez výběrového řízení od jednoho autora, mě motivovalo k vzniku videa. My umělci máme tu výhodu, že nás lidé slyší a vnímají,“ řekl Deníku Krhut ke svému novému počinu, který během prvních dní viděly už tisíce lidí.

V něm dále pokračuje: „Začalo to Janačkem – ten hlida Kuří Rynek, a teď Věrka – kterou nepoznal ani jeji synek. Borok by se divila, kdyby tady byla,“ říká trefně ve videu. „Teď aktiviste nelelkuji a sepisuji petice, jenže hodit Věru do sběru, by bylo proti etice.“

„Z reakcí je vidět, že jsem uhodil hřebíček na hlavičku,“ vnímá Krhut.

Jaké má pro Jiřího Krhuta téma rozuzlení? Poslechněte si ho:

Zdroj: Jiří Krhut
Autorem sochy Věry Špinarové v Ostravě je David Moješčík.
Socha Věry Špinarové v Ostravě zůstane. Úterní jednání žádný zvrat nepřineslo
Primátor Ostravy Tomáš Macura
Primátor Ostravy Tomáš Macura: Nejsem nevděčný parchant