Slunící se Ostravané jsou však jiného názoru, podle nich to s tím suchem nebylo minulý týden až tak „horké". „Počasí je úplně šupa! Nicméně si nemyslím, že bylo nějak výrazně sušší než v posledních letech," hodnotí Sylva Kňurová.

Vysoké teploty a ostré sluneční paprsky vyloženě volají po nicnedělání. „Naštěstí si nemusím brát v práci dovolenou, abych si užila takového krásného počasí, protože tady na Čapkárně jsem pracovně s klienty," pochvaluje si svou práci dvacetisedmiletá Jana Březovjaková.

Na koupališti v centru Ostravy lenošili i další lidé, popíjeli ledové nápoje nebo se snažili najít alespoň kousek stínu, kdežto malí návštěvníci skotačili ve vodě a na toboganu. Na koupaliště se přišla osvěžit i pětašedesátiletá Marta Šrubařová z Ostravy: „Velice se mi líbí, že už je takové hezké počasí, které si většinou užívám tady na Čapkárně."

„Takhle krásně a teplo by mohlo být až do prosince!" říká Jiří Ryšavý z Ostravy.

NATÁLIE MARKOVSKÁ
TEREZA ŠAROUNOVÁ

Jaké nás čeká počasí v příštích dnech? 

Petr Vrobek, meteorolog ČHMÚ pro Moravskoslezský kraj:
„Obyvatelé Moravskoslezského kraje se dočkají podobných teplot jako v minulém týdnu. V první polovině týdne by teploměr mohl ukázat pětadvacet a dvacet osm stupňů Celsia. Rána budou chladnější, očekáváme maximálně čtrnáct stupňů. O víkendu pak přijdou pravá tropická horka. Teploty vzrostou až na úroveň pětatřicítky. Krásný víkend by neměly pokazit ani srážky. Objeví se jen výjimečně."

„PLÁŽ" U OSTRAVICE LÁKÁ

Léto v Ostravě. Ilustrační foto
Horké počasí posledních dnů přímo volá po pořádném osvěžení. Pokud se chystáte k vodě, nemusíte zavítat jen na koupaliště. Rekreovat se dá nyní také na nových plážích okolo řeky Ostravice v Komenského sadech.