Tato paní v sobotu navštívila v areálu Slezskoostravského hradu hudební akci Slezskoostravský Rock-Fest. „Akce to byla příjemná, ale při návratu jsem zjistila, že nemám peněženku. Protože jsem v ní měla celkem vysoký obnos, ztráta mě hodně mrzela. A také musím přiznat, že jsem vůbec nepočítala s tím, že by mi někdo přišel peněženku i s penězi vrátit," řekla dále paní Marcela.

Poctivý nálezce

Stalo se. V úterý ji navštívil čtyřicetiletý městský policista Marcel Pažický a ztracenou peněženku jí odevzdal. „Myslím, že to moje poděkování by bylo málo. Ráda bych mu poděkovala i prostřednictvím vašich novin. Také proto, že v peněžence jsem neměla občanský průkaz, ale jen průkazku zdravotní pojišťovny. Takže musel mít dost práce i s tím, aby vypátral, komu ta peněženka patří," dodala paní Marcela.

Marcel Pažický byl jedním z pořadatelů už zmíněného festivalu. Peněženku našel v neděli ráno, když areál hradu prohlížel po ukončení akce.

Vedoucí městské policie

„Našel jsem ji pod ochozem. Bylo vidět, že je v ní dost peněz," popisuje nález Marcel Pažický, který je vedoucím městské policie oblasti Slezská Ostrava a zároveň zastupitelem uvedeného obvodu. Jak dále uvedl, o jiném řešení než vrácení peněženky, nezauvažoval ani na pověstný zlomek sekundy.

Ostravský městský policista Deníku odpověděl i na otázku, kolik lidí z deseti by se podle něj zachovalo stejně poctivě a nález vrátilo. „Troufám si tvrdit, že lidé nejsou obecně tak nepoctiví, jak to občas vypadá. Sám věřím, že šest, možná i sedm z deseti nálezců by peněženku vrátilo," dodal Marcel Pažický.