Otázka pro starostu:

Nedávno byl podchod v ulici Dr. Martínka v Hrabůvce opět plný vody, a to i přesto, že vůbec nepršelo. Kdy se konečně podaří dát do pořádku tyto podchody i podchod o kousek dál u zastávky Hrabůvka kostel. Ptám se nejen kvůli vodě, ale i proto, že za bílého dne má člověk strach jimi projít, a co teprve večer. Dcera říkala, že v Brně mají nějakou novinku, podchod, který je osvícený barevnými světly, která se rozsvěcují podle pohybu chodců. Něco podobného nemůže být i u nás, v Hrabůvce?

Bohuslava Sládečková

 

Odpověď starosty Ostravy-Jihu Karla Sibinského:

Podchod byl v dávné minulosti pronajat soukromým podnikatelům, kteří v něm provozují stánkový prodej. Součástí těchto odporně vyhlížejících a zapáchajících stánků je i několik místností, ve kterých je technické zázemí podchodu, včetně sociálních zařízení. V jedné z těchto místností došlo k poruše na vodovodním řadu a následnému průniku vody do prostor podchodu.

Než byla porucha nahlášena, než došlo k identifikaci místa, ve kterém došlo k poruše, otevření místnosti a opravě závady, zaplavila voda podchod asi do výše pěti centimetrů. Vím to, protože jsem byl osobně na místě.

Dobrá zpráva pro občany je asi ta, že v této chvíli probíhá výběrové řízení na zhotovitele stavby, takže se dá předpokládat, že ještě letos bude zahájena generální rekonstrukce podchodu. Po jeho opravě tu už nebudou žádné stánky trhovců či prodejců hamburgerů, naopak podchod bude průchodnější, bude v něm kvalitní osvětlení a kamerový bezpečnostní systém.

Co se týká podchodu u restaurace Savarin, to, co čtenářka popisuje, je pravda, není to jenom o technickém stavu podchodu, ale i o celém prostředí okolo restaurace, ale hlavně o komunitě, která se tam zdržuje. Problém se pokoušíme ve spolupráci s městskou policií řešit. Jinak ale platí můj slib – každý rok bychom měli zahájit rekonstrukci jednoho podchodu.

Bohužel se jedná o záležitost ekonomicky velice náročnou (zhruba třicet milionů korun), kde je velmi těžké sehnat potřebné prostředky. Věřím ale tomu, že v roce 2013 by měl být podchod zrekonstruován. V současné době se zpracovává projekt.

 

Trápí vás nějaké nešvary v místě vašeho bydliště? Chtěli byste se zeptat, zda a jak je bude radnice vašeho obvodu řešit? Ptejte se s Deníkem nových starostů všech ostravských obvodů!

Pošlete nám své dotazy a připomínky pro starosty na adresu: Moravskoslezský deník, Mlýnská 10, 701 11 Ostrava nebo na e-mail: redakce.moravskoslezsky@denik.cz.

My je vedení radnic předáme a budeme se snažit přinést vám odpovědi na témata, která vás zajímají.

KAŽDÉ ÚTERÝ V PRAVIDELNÉ ČTYŘSTRÁNKOVÉ PŘÍLOZE OSTRAVA PLUS TIŠTĚNÉHO VYDÁNÍ MORAVSKOSLEZSKÉHO DENÍKUSTAROSTOVÉ MĚSTSKÝCH OBVODŮ ODPOVÍDAJÍ NA VAŠE DOTAZY.

Na webových stránkách najdete pouze vybrané odpovědi a články.