Nezapomínejte na popeláře, reagovala na sociálních sítích společnost OZO na limitovanou edici sérii legendárních igráčků. Výrobce Efko v duchu hesla Pojď s Igráčkem bojovat proti koronaviru a podpoř hrdiny dnešních dnů, přišel na trh s figurkou v podobě lékaře, zdravotní sestřičky, hasiče a policisty a zakryl jim ústa rouškami.

Společnost OZO proto figurce popeláře „nasadila“ roušku sama. Fotku igráčka-popeláře se zakrytými ústy pak zveřejnila na sociální síti Facebooku a připojila k ní výzvu: Nezapomínejte na popeláře.

Město Ostrava o den později výzvu podpořilo poděkováním a zveřejněním fotografie pracovníků společnosti OZO: „Práci, kterou dělají Pavel, Martin a Radim, bere většina z nás jako něco, co funguje jaksi samozřejmě. A přitom právě v těchto dnech má nejen tahle parta práce více než dost. Děkujeme všem v OZO Ostrava ?,“ zaznělo v příspěvku.

A k tomu připojili i aktuální zkušenost mužů: "Lidé jsou slušní, ale situace je horší kvůli rouškám. Špatně se v nich dýchá. Všichni zůstávají doma, takže i toho odpadu je o hodně více. Chceme lidi požádat, aby, pokud je popelnice plná, počkali, až ji vyvezeme, a nepohazovali pytle a petky kolem. Musíme to sbírat ručně, a protože se virus na plastech drží déle, riskují tím zdraví naše i svoje."