Jako například Tomáše, jehož doklad o negativním AG (antigenním) testu na čínskou koronavirovou nákazu je starší, než dvaasedmdesát hodin (tři dny). „Smůla! Na to stejné potvrzení mě ale normálně pouštěli do práce, nemocnice… i jiné posilovny,“ říká mladý muž s překaženou návštěvou fitcentra.

Porubský krytý bazén zahajuje provoz poprvé od podzimu. Vevnitř však musí být „ochrany dýchacích cest“ ještě v převlékárnách. Do saunového světa se zatím nemůže – dokončuje se rekonstrukce – a po ní stejně spustí jen nejteplejší finskou saunu, jak to přikazuje vláda. Nepojedou ani oblíbené parní kabinky.

Samozřejmě, že jsme se nemohli dočkat

Nikola s půldruhého roku starým Tadeášem a Sandra s dvou a půl letou Julií přicházejí jako na pláž, s nafukovacími kruhy a balony a dalšími dětskými koupacími proprietami. „Samozřejmě, že jsme se nemohli dočkat,“ tvrdí první z maminka mířící ze šaten k dětskému brouzdališti. A její syn vříská, nechce rukávky.

Patnáct minut po deváté hodině ráno je ve velkém bazénu už více než deset plavců, hlavně senioři užívající si pohyb ve vodě. Chybí naopak děti a mládež, je přece škola. „Chodilo více lidí,“ nechává se slyšet Petr z pozice vedoucího tohoto zařízení. Kde plánují, jak bude ještě tepleji, hned otevřít i venkovní část.

„Opravdu jsem mám v práci volno, nemohla jsem vydržet,“ dušuje se Michaela z Budišovic západně od Poruby. Lektorka němčiny a angličtiny podle svých slov plavání miluje a patří ke stálé klientele kryté plovárny. Zná se a vítá „Mistry plavčíky“, na padesátimetrové dráze plánuje odkraulovat nejméně kilometr.

„Voda s jarem,“ nabízí pracovnice ve stánku s pípami na venkovní terase, ještě tu totiž stále uklízejí a chystají. Ve vnitřním bistru pak budou mříže spuštěné, dokud se nenajde nový nájemce (původní provozovatelka dává asi i kvůli koronavirové krizi výpověď). Vedle se chystá prodejna plavek a podobné výbavy.

„Dobrý den! Konečně, že?“ zdraví se senior Pavel se známými od vidění. Vydává se obratem i do venkovního „výplavového“ bazénu pod tobogánem – kde ho vedoucí upozorňuje, že tato část areálu bude v provozu během několika málo hodin. Technici tu dokončují úpravy, první návštěvníci si musí tedy počkat.

SAREZA otevírá druhý červnový den též Vodní svět (Čapkárnu) v Moravské Ostravě. Ještěrka v Bartovicích funguje od posledního května. Venkovní koupaliště – takzvaný Porubak v Porubě - Vsi a Vodní areál na sídlišti Zábřeh na Jihu – jsou kompletně připraveny na letní sezonu. Začne možná už o víkendu!