„Mají ochránit před koronavirovou nákazou učitele i další pracovníky školských zařízení. Každý by měl „vyfasovat“ deset kusů,“ uvedl mluvčí Hasičského záchranného sboru Moravskoslezského kraje Petr Kůdela.

Podívejte se na video hasičů z akce

Zdroj: Youtube

Do rozdělování respirátorů pro rozvoz po kraji se ve středu ráno zapojili v „meziskladu“ v bývalé stanici HZS Moravskoslezského kraje v Ostravě-Hrabůvce pracovníci a pracovnice Krajského úřadu MS kraje, příslušníci HZS Moravskoslezského kraje a dobrovolní hasiči z Ostravy-Radvanic. Přistaveny byly dvě dodávky z KÚ MSK a několik dodávek z HZS MSK. Řidiči měli k dispozici adresu, kam přesně respirátory odvézt, i s telefonním kontaktem. 

V Zahradnictví Poruba pěstují chilli pro výrobce omáček Gaston Chilli, 6. října 2020 v Ostravě. Majitelka zahradnictví Františka Bestová sbírá papričky.
Zahradníci v maskách. V Ostravě pěstují ty nejpalčivější chilli papričky světa

„Jedna z hasičských dodávek např. rozvezla desítky krabic – každá obsahuje tisíc kusů respirátorů ve 20 krabičkách – postupně na radnice v Havířově, Orlové, Karviné a Bohumíně, jiná se vydala do Třince a Jablunkova. Nejvíce jich odjelo velkou hasičskou dodávkou na ostravský magistrát na Prokešovo náměstí – bezmála sto tisíc,“ popsal akci mluvčí hasičů. 

Pro čínské respirátory jel kamion z Hlučína


Krabice s hromadou čínských respirátorů dovezl z centrálního skladu v Pardubicích-Opočínku extra dlouhý kamion ze Záchranného útvaru HZS ČR Hlučín do Ostravy-Hrabůvky v úterý večer. „Pod vedením por. Richarda Dudka z HZS Moravskoslezského kraje jej velmi rychle vyskládali do garáže objektu bývalé stanice HZS MSK Ostrava-Hrabůvka na hromady po 50 krabicích (tedy 50 tisíci kusech) dobrovolní hasiči z Vratimova. Hasiči pro jistotu namátkově zkontrolovali, zda počty respirátorů „sedí“ s deklarovaným počtem na krabici,“ dodal mluvčí hasičů.

Ilustrační foto.
Nekomentujte závažnost covidu, varují také lékaři z Ostravy. Žádají o remdesivir
Z koncertu kapely Boris Band Combination v Českém rozhlase Ostrava
Osmnáctiletá bubenice Kristýna Sibinská ze Šenova boří předsudky