Pět hasičských vozidel se speciálními miniledničkami rozváželo očkovací látky proti covidu-19 již potřetí. Toto a předchozí pondělí rozváželi hasiči do dvou desítek zdravotnických zařízení několika stovek ampulí s vakcínou Pfizer.

Nejvíce zastávek měli ve čtvrtek čtyři hasiči-řidiči z HZS Moravskoslezského kraje a jedno vozidlo dobrovolných hasičů z Ostravy-Radvanic v krajském městě a pak na Karvinsku. Už ve čtvrtek v poledne měla své trasy po okresech hotova tři vozidla, do odpoledne se čekalo na nejnáročnější trasy hasičských aut z Opavska a Karvinska.

„Opavské“ transportní vozidlo HZS MSK například dovezlo hned z rána celkem 230 dávek z Fakultní nemocnice Ostrava do domova s pečovatelskou službou v Hrabyni a dalších 100 do obdobného zařízení v Kyjovicích. I s příslušenstvím. Pak pokračovalo mj. na Opavu, Slavkov, Ludgeřovice a Hlučín.

Hasiči se budou o transport očkovacích látek po Moravskoslezském kraji zřejmě starat minimálně několik měsíců – až do odvolání. 

Miniledničky se pohodlně vejdou do kufru hasičských osobních automobilů, pokud jsou zadní prostory aut větší, jsou zde během cesty do okresů připoutány. Garantují zachování předepsané teploty pro celou dobu transportu.

Hasiči přidali dovnitř – kvůli zabezpečení dvojité kontroly vnitřní teploty – speciální teploměry. Obojí jim zakoupil a půjčil Moravskoslezský kraj.