V autě je nalezen zastřelený muž. Je to Polák. Polská tchyně hlavní vyšetřovatelky Emy Grodské, bývalá učitelka, naprostou náhodou v zastřeleném muži pozná svého bývalého polského žáka. 

Ostravská městská část Mariánské Hory a Hulváky, 6. února 2020.
Nebezpečná Ostrava? Strach rodičů o bezpečí školáků roste

Míval však jiné jméno. Ema přejede polskou hranici a spojí se s polskými kolegy. A zjistí překvapivou skutečnost. Ten muž je polský agent, nasazený pod falešným jménem v zločineckém Katowickém gangu, který pašuje luxusní automobily z Rakouska a Německa.

V Ostravě se nachází jejich mezisklad, na který policisté zaútočí. Následuje divoká střelba, honičky, zatýkání. K odhalení vraha zastřeleného polského agenta však nedojde. 

Ilustrační fotografie.
Pomáháme vám znát právo: Oddlužení krok za krokem

Tolik ve stručnosti k dnešnímu dílu s názvem 17 vteřin, který se inspiroval mnoha skutečnými případy, kdy organizované gangy kradou v sousedním Rakousku a Německu drahé vozy a převážejí je na východ.

SKVĚLÍ POLÁCI

„Vše probíhá tak, že jedna skupina v zahraničí vůz ukradne a předá ho takzvanému kurýrovi, který má za úkol auto bez zastavení a v co nejkratším čase dopravit většinou do Polska. Pokud je potká silniční policejní kontrola, ujíždějí,“ říká producent Martin Froyda, který se stal kvůli seriálu expertem i na tuto problematiku. 

Všechny články k natáčení krimiseriálu
Místo zločinu Ostrava
najdete zde

Režisér Dan Wlodarczyk si natáčení šestého dílu kriminálky nesmírně užil. „Točilo se trochu na polské straně Těšína, nejzábavnější ale bylo natáčení s polskými herci, kteří byli skvělí, našrocení, každou scénu měli připravenou do detailu a byli disciplinovaní. To byla čistá radost,“ vypráví režisér. 

Hustý kouř předčasně ukončil v sobotu odpoledne divadelní představení pražských herců v Kulturním domě města Ostravy v ulici 28. října. V té chvíli se zde hrál muzikál legendární hudební komedie Trhák.
VIDEO: Kouř vyhnal v Ostravě návštěvníky muzikálu Trhák

V seriálu České televize se tak objeví i známí polští herci Mariusz Drężek, Paweł Ferens, Jan Monczka či Mateusz Malecki. „Jejich herecké výkony jsou naprosto skvělé a jsou příjemným oživením seriálu,“ říká producent Froyda s tím, že příběh, v němž kriminalisté pátrají po fiktivním katovickém gangu, je pojat i jako přeshraniční spolupráce českých a polských policistů. 

Ostravská městská část Mariánské Hory a Hulváky, 6. února 2020.
Veřejnost reaguje: Strach roste, to násilí se děje navzdory kamerám i hlídkám!
Budova Vysoké školy báňské - Technické univerzity Ostrava na ulici Dr. Malého 15 kde mají bydlet čínští studenti, 7. února 2020 v Ostravě.
Čínští studenti VŠB-TUO se vracejí. Bydlí nedaleko centra Ostravy v izolaci