„Čeká i vypsaná padesátitisícová odměna za nalezení, anebo vrácení Elinky,“ upozorňuje majitelka, která rodinného psa postrádá od nedělního večera 16. ledna. Z původních deseti tisíc korun zvedá nálezné na dvacet tisíc a poté až na uvedenou opravdu velkou částku. Eva je stále více přesvědčena, že zvíře kdosi má a nehodlá jej dát.

„Ztratila se Eli, sdílejte!“ vzkazuje do světa prostřednictvím svého oficiálního instagramového profilu vdova po prvním porevolučním prezidentovi Dagmar Havlová. Majitelka zaběhnuté border kolie jí je za to podle svých slov neskutečně vděčná. Má také informace, že její příběh sdílejí i další celebrity, Monika Bagárová či Markéta Konvičková.

Plakáty ještě s dvacetitisícovou odměnou jsou všude v Porubě i okolí, teď je částka vyšší. Ostrava, leden 2022.
Padesát tisíc za Elinku! Ostrava a okolí hledá fenku border kolie

„Dneska volal policista z Orlové, že tam nahánějí od rána nějakou borderku,“ konstatuje Eva k dalšímu z desítek (možná už i stovek) tipů na výskyt Elinky. S manželem v posledních dnech překvapeni zjišťují, kolik černobílých psů je kdesi zaběhnutých, zatoulaných či ztracených. Na sociálních sítích (celorepublikově) dostává neustále nové podněty.

„U staré cesty z Poruby na Velkou Polom jsme našli mrtvého psíka a jedna borderka lítá v okolí, už jsme na to upozorňovali strážníky,“ pokračuje Eva. Plesenské lesy (kde se Ela ztrácí) má prochozeny křížem krážem včetně roklí. Nahlížejí pod větve i do krmelců. A její manžel alespoň z jednoho pátracího večera přivádí sousedovic psí tulačku Kiru…

Krakonoš, tak se říkalo Františku Bálentovi z Vratimova, který léta nabízel v centru Ostravy kytky a bylinky.
Květiny pro zamilované v centru Ostravy. Krakonoš z Vratimova už s nimi nepotěší

„Arese jsme objevili v Kozmicích, zezadu vypadal jako Eli a prchal před námi. Je místní paní, které stále utíká,“ líčí Eva jinou příhodu.

A okolo Bílovce se zase pátrá i s dronem patřícím dobrovolnici z Frýdku-Místku. Letadélko ve tmě mizí v porostu (nachází ho až za světla), pátrání pokračuje.

Narozdíl od fenky na informace čeká majitelka na čísle 773 777 077.