Patricia Burda Janečková už od loňského února bojovala se zákeřnou rakovinou prsu. Ten však začátkem první říjnový den prohrála.

Smrt talentované umělkyně z Ostravy zasáhla celou zemi, pro kterou se Patricie stala populární už ve 12 letech jako vítězka soutěže Talentmania vysílané na Nově a slovenské Markíze.

Poslední rozloučení pro veřejnost s operní a koncertní pěvkyní a muzikálovou zpěvačkou Patricií Burdou Janečkovou, 7. října 2023, Ostrava.
VIDEO: Na poslední cestu vyprovodily Patricii stovky lidí i Waldemar Matuška

„Bojovala statečně, pokorně, skromně a dokonce s vtipem a svým krásným úsměvem. Byla silná jako málo kdo. Nikdy si, během téhle zákeřné nemoci, na nic nestěžovala, zvládla i to, co občas ani zdraví ne, a nakonec zvítězila. Neodešla sama! Byla, je a bude dál upřímně milovaná, obdivovaná, inspirativní a nezapomenutelná. Jsem šťastný, že jsem ji mohl doprovázet a jít s ní až do samého nového začátku. Nebylo to lehké, ale nádherné. Děkuju za Tebe, Pati,“ uvedl na svém Facebooku zpěvaččin manžel Vlastimil Burda. Za něj se operní a muzikálová pěvkyně provdala letos koncem června.

Pohřeb Věry Špinarové v Ostravě, sobota 1. dubna 2017.
Poslední sbohem Věře Špinarové: Do Ostravy dorazily tisíce fanoušků

Zpěvačka ohromila svým hlasem veřejnost při vystoupení v česko-slovenské soutěži talentmania, kterou v roce 2010 i vyhrála. V průběhu kariéry se operní pěvkyně objevila například po boku Janáčkovy filharmonie Ostrava nebo v Národním divadle moravskoslezském.

V divadle strávila například roli Julie v muzikále Romeo a Julie po boku zpěváka a herce Radka Melši, se kterým se dle jeho slov znali už od dětství.

„Bolí to. Paťulku znám od dětství, byla a stále je pro mě bezmeznou inspirací, laskavou kamarádkou a empatickou kolegyní. Ve vší své skromnosti léčila hlasem jiné s čirým nadhledem, skrz který dokázala vidět i bolest kolem. To hřejivé světlo, které rozdávala po celém světě, jen tak nezhasne. Leť Pati, nezapomeneme, nikdy,“ vzpomíná herec.

Poslední rozloučení s Patricií Burda Janečkovou se koná v kostele v Ostravě-Zábřehu.
Poslední rozloučení s Patricií Burda Janečkovou se uskuteční v Ostravě

Naposledy se Patricia Burda Janečková ozvala svým fanouškům na svém Instagramovém profilu během července, kdy zavzpomínala na měsíční výročí svatby s Vlastimilem Burdou.

  Patricia Janečková a píseň Tenkrát na západě:

Zdroj: Youtube

  Patrícia Janečková s Martinem Chodúrem a Fantom opery:

Zdroj: Youtube