Na čtyřdenním maratonu zaznamenali moravskoslezští policisté celkem dvacet trestných činů, což je obdobný počet jako v předcházejících ročnících akce. Nejčastěji se jednalo o krádeže, a to mobilních telefonů, peněženek, ale i celých zavazadel. „V některých případech svou roli sehrál alkohol,“ podotkla policejní mluvčí Gabriela Holčáková.

V řadě případů přitom k samotným událostem nedošlo přímo v areálu festivalu, nýbrž ve městě, ale oběťmi byli právě hudební nadšenci. Jeden takový se na festival nakonec ani nedostal, protože ještě v tramvaji cestou do Dolních Vítkovic mu neznámý pachatel ukradl peněženku i se vstupenkou.

Nejvíce trestných činů (osm) bylo na policii nahlášeno ve čtvrtek, tedy v druhý festivalový den. Tehdy například dvaadvacetiletá žena usnula v brzkých odpoledních hodinách v parku s mobilem na hrudi – po probuzení už jej neměla. V součtu posledních dvou festivalových dnů už to bylo „jen“ sedm trestných činů.

Mnohdy to měli zloději až příliš snadné. Lidé byli nepozorní a sami riziko krádeže zvyšovali. Jako třeba devětadvacetiletý muž, který nechal po čtvrté hodině ranní nestřeženě své zavazadlo v jednom z barů ve Stodolní ulici. „Posléze zjistil, že mu bylo i s věcmi odcizeno. Škoda na majetku byla prvotně specifikována na téměř šest tisíc korun,“ přiblížila jeden z typických případů Holčáková.

Jako přestupek byl zatím policisty klasifikován případ „dronaře", který si za tmy a v nízké výšce nad hlavami návštěvníků chtěl pořídit fotografie zaplněného areálu. Sám přitom v areálu nebyl, dron ovládal z Místecké ulice za areálem. Podle informací Deníku jej ale mohou potkat ještě velké problémy. Hovoří se až o milionové sankci a odstrašujícím případu pro všechny, kteří by jej snad chtěli napodobit.