Policie zjistila informace o možném střetu fotbalových chuligánů alternativní cestou a ve středečních odpoledních hodinách se jí potvrdila. Na polních cestách u Jistebníku v Moravskoslezském kraji se začala sjíždět vozidla, nakonec jich policie napočítala dvaapadesát.

Utkání 4. kola první fotbalové ligy: Baník Ostrava - FC Hradec Králové, 12. srpna 2023, Ostrava. Fanoušci.
VIDEO: Baník bojoval v Ostravě s Hradcem o první výhru v sezoně. Co fanoušci?

Na policejní akci včera odpoledne upozornili občany i radní Jistebníku. Na webových stránkách zveřejnili oznámení o tom, aby se v zájmu vlastní bezpečnosti nepohybovali v lokalitě u hnojiště na Fibichu, protože zde probíhá zásah.

Oznámení radnice na stránkách Jistebníku.Oznámení radnice na stránkách Jistebníku, středa 16. srpna 2023.Zdroj: Repro: Jistebník

„Potvrdilo se, že se jedná o fanoušky cestující na fotbalové utkání na Slovensko. Díky zásahu policistů ke střetu mezi fanoušky nedošlo,“ objasnila Jiroušková. Podle informací Deníku šlo výhradně o vozidla z Polska, mohlo tak jít o chuligány hlásící se k polskému klubu Lech Poznaň, který dnes (ve čtvrtek) večer od 20 hodin hraje v Trnavě odvetné utkání předkola Evropské konferenční ligy proti tamnímu Spartaku. První duel hraný v Polsku vyhrál Lech 2:1.

O jaké chuligánské tábory šlo, ale není jasné. Na sociálních sítích se spekuluje mimo jiné o táboře Zaglebie Sosnovec, který udržuje přátelské vztahy s pražskou Slavií. Klub z Edenu hraje dnes odvetný zápas předkola Evropské ligy v Košicích s ukrajinským Dněprem.

Petr H. byl svého času vůdcem Chuligánů z Bazalů.
Zpověď vůdce baníkovských chuligánů. O bitkách a vězeňském prozření

Zcela vyloučit se nedá ani možnost, že by do Jistebníku zamířila chuligánská skupina Legie Varšava, která odehraje pohárový zápas ve Vídni s tamní Austrií, policie však hovoří o zápasu na Slovensku.

„Policisté zkontrolovali celkem 168 osob a 52 vozidel. Při této činnosti byly zajištěny čtyři osoby a čtyři osoby byly předvedeny na policejní služebnu za účelem zjištění totožnosti,“ dodala Pavla Jiroušková k chystané bitce, kterou policisté překazili.