Z jeho smrti je obviněna o deset let mladší manželka, která jej měla uškrtit. „Prozatím moravskoslezská policie nebyla oslovena o součinnost, ale prostřednictvím  ředitelství pro mezinárodní policejní spolupráci jsme požádali o poskytnutí informací a současně jsme nabídli tuniské policii pomoc v rámci mezinárodní justiční spolupráce,“ řekla Deníku mluvčí moravskoslezské policie Pavla Jiroušková.

Monastir, Tunis, léto 2023.
Žena z Ostravy je v tuniském Monastiru stále zadržena, k vraždě se měla přiznat

Jak konkrétně by pomoc měla vypadat, Jiroušková neupřesnila. V úvahu přichází vyšetřování rodinného zázemí v Ostravě, výslechy příbuzných a sousedů. Moravskoslezští policisté mohou využít i zkušenosti, které získali při vyšetřování případu Petra Kramného odsouzeného za vraždu manželky a dcery během rodinné dovolené v Egyptě v roce 2013.

Podle webu Blesk.cz, který se odvolal na mluvčího tuniského soudu, se žena k vraždě manžela přiznala. Nadále zůstává zadržena. Tento týden se jednalo o prodloužení vazby.

„Proběhlo soudní řízení ve věci pokračování vazby české občanky v Monastiru. Stále trvá její zadržení, ale jinak výsledek nemůžeme komentovat. Zastupitelský úřad v Tunisu je v kontaktu s rodinou, které poskytl základní informace a náš úřad rovněž zprostředkoval hovor mezi obviněnou Češkou a její neteří. V dalších dnech můžeme očekávat, že se tuniské policejní orgány obrátí na české kolegy ohledně spolupráce,“ sdělil Deníku mluvčí ministerstva zahraničí Daniel Drake.

Petr Kramný na chodbě ostravského soudu v červnu 2015.
Kauza vražd v Egyptě: Podívejte se, jak se změnil Petr Kramný za deset let

Zejména obyvatelé Karvinska a okolí mají v živé paměti právě soudní kauzu Petra Kramného z Karviné, který se před deseti lety, na podzim roku 2013, vrátil z dovolené v Africe sám. O život během pobytu v egyptském letovisku tehdy přišla jeho manželka a dcera. Za jejich smrt byl pravomocně odsouzen - více zde: Kauza Kramný.