„Již počtvrté proběhlo bezpečností opatření s pracovním názvem Strážce. Se strážníky jsme se zaměřili na kontrolu vozidel, na osoby pohybující se ve večerních a nočních hodinách v ulicích. Společnou pozornost jsme věnovali také okolí vlakového nádraží i místům, kde se zdržují jak osoby bez přístřeší, tak squatteři. Zkontrolovali jsme více než 1200 osob a přes tisíc vozidel,“ uvedla Eva Michalíková z moravskoslezské policie s tím, že se během kontrol podařilo doručit soudní písemnosti osobám, které se vyhýbaly jejich převzetí. Zadrženo bylo i sedm lidí bezprostředně po spáchání trestného činu. V rukou mužů zákona skončil i jeden celostátně hledaný člověk.

Na Svinovských mostech se uskutečnila další velká policejní razie, středa 7. června 2023.
VIDEO: Noční razie na Svinovských mostech v Ostravě. Policie uzavřela oba směry

Společné „zátahy“ policistů a strážníků nejsou podle Michalíkové ničím výjimečným. Jako příklad zmínila pravidelnou akci Očista. Při té poslední se deset strážníků a policistů vydalo do ulic Ostravy. Mimo jiné se zaměřili na restaurace a kontrolu mladistvých a nezletilých.

„Zhruba čtyřicet mladistvých a nezletilých osob požilo alkohol. Dále jsme zkontrolovali stovku osob, z nichž byla desítka v pátrání. Důvodem pátrání bylo například doručení písemností, jednalo se také přímo o možné pachatele trestných činů. Ve dvou případech se dokonce podařilo vypátrat dvě nevyslechnuté svědkyně,“ přiblížila výsledky Michalíková. Další společná akce se týkala lokality, kde dochází ke krádežím kabelů a kovových materiálů. Podobné razie budou následovat.

Takto komentovali spolupráci šéfové ostravských policistů a strážníků:

Ředitel Městského ředitelství Policie ČR Ostrava Antonín Řezníček:
„Jsem rád, že v Ostravě máme dlouhodobě s městskou policií společný cíl, a to bezpečí občanů. Právě vzájemnou spoluprací jsme schopni využít veškeré síly účelně ke spokojenosti občanů města“.

Ředitel Městské policie Ostrava Miroslav Plaček: „Bezpečnost občanů a návštěvníků města je naší dlouhodobou prioritou, na které velmi úzce spolupracujeme s Policií České republiky. Věřím, že nastavená spolupráce se odráží nejen při předcházení protiprávnímu jednání, ale má i zásadní vliv na zvyšování pocitu bezpečí občanů a návštěvníků města“.