„Důvodemje nedávnýincident v Praze,“ nastínil starosta Pavel Matůšů případ, při němž taxikář nejprve odzbrojil strážníky, napadl je a zneškodnit jej musely až rány z policejní pistole. „Taky se hovoří o novém zákonu o městské policii, takže si myslím, že bude vhodnější posečkat.“

Jeho myšlenku podpořil i místostarosta Jiří Vlček, jenž argumentoval, že dobré fungování městské policie není závislé jen na znění zákona, ale zejména na výběru lidí. „Chce to skutečně perfektní lidi. Z konzultací, které jsem absolvoval, mám poznatky, že například nejvhodnější velitel je člověk, který má zkušenosti z republikové policie,“ zmínil se a jako příklad uvedl Městskou policii Bílovec. „Jenže sehnat vhodné lidi bude problém. Nejsou,“ konstatoval Vlček.

Zastupitelé navíc zabředli do diskuse o počtu strážníků. Ve většině se shodli, že nemá smysl zřizovat městskou policii kvůli dvěma členům. Patrně by nejprve měla čtyři a později až osm. Vše bude ale záležet na financích. Aprávě to bylo trnem v oku některých zástupců osadních výborů.

„Předpokládám, že městská policie bude sloužit ve městě a u nás v místních částech se ani neobjeví. Už tak město do obcí dává málo peněz, takže to se nám nelíbí,“ kritizovala záměr Renata Nováková z Pohoře. Místostarosta ji ale ubezpečil, že strážníci by časem měli rajóny a mezi ně by patřila i Pohoř. Rozhodnutí o zřízení městské policie zastupitelé prozatím odložili.


V Odrách již městská policie fungovala od roku 1992. V roce 1997 ji ale město zrušilo - i kvůli vysokým nákladům.