Podle dostupných informací se však jednalo o poměrně nekonkrétní oznámení. „Ostravští policisté se zabývají blíže ne zřejmým a konkrétním oznámením,“ uvedla bez bližších podrobností Štětínská.

Při posledních volbách v loňském roce, kdy se volilo do Poslanecké sněmovny, policisté přijali oznámení o podezření na kupčení s hlasy v Ostravě-Přívoze. Následné vyšetřování to však nepotvrdilo. 

Jako první přišli v Ostravě-Přívoze odvolit starší lidé. Waldorfská základní škole a mateřské škole v Ostravě-Přívoze, 23. září 2022.
Loni se zde mělo kupčit s hlasy, letos je ostravská škola pod drobnohledem

„Plynule a bez potíží,“ tak komentovala průběh voleb v Moravskoslezském kraji i mluvčí krajského úřadu Nikola Berklenová. Odhadovaná volební účast se ve velkých městech pohybuje nad 40 %, v malých obcích nad 50 %.

Kdo uspěje a bude příští čtyři roky vládnout městům a obcím na Ostravsku? Kdo postoupí do druhého kola boje o senátorské křeslo?

Celkové výsledky senátních voleb by mohly být známy do sobotního večera, kompletní výsledky komunálních voleb pravděpodobně až v neděli nad ránem.