Při silniční kontrole ji zastavili ochránci zákona. Čtyřiatřicetiletou ženu v pokročilém stupni těhotenství nejprve pokárali za riskantní jízdu s téměř prázdnou pneumatikou, navíc se ukázalo, že u sebe neměla doklady. Následovalo uložení pokuty. Policisté ale nakonec bezradné řidičce pomohli, zajistili jí doprovod a posléze i opravu v autorizovaném servisu.

Hlídka Městské policie Ostrava (MPO) kontroluje ve vozidlech Dopravního podniku Ostrava (DPO) povinnost nosit roušky/respirátory, 22. října 2021 V Ostravě.
Roušková razie v ostravských tramvajích skončila děkovačkou

„Řidička u sebe neměla potřebné doklady k řízení, navíc měla u vozidla značně sjetou přední pneumatiku, která byla téměř prázdná. Vzhledem k tomu, že se dopustila přestupku v dopravě, byla celá situace vyřešena blokovou pokutou,“ uvedla Eva Michalíková z moravskoslezské policie s tím, že pokračování v další jízdě by mohlo být jak pro řidičku, která byla ve značném stádiu těhotenství, tak i pro její spolujezdkyni nebezpečné. Muži zákona si naštěstí věděli rady.

Ženě jela na téměř vyfouklé pneumatice.Ženě jela na téměř vyfouklé pneumatice.Zdroj: Policie ČR

„Doprovodili je k čerpací stanici, kde kolo dofoukali. To však nepomohlo a kolo stále unikalo. Proto zajistili opravu pneumatiky v autorizovaném servisu ve Velké Polomi a nakonec samotnou pneumatiku ženě vyměnili,“ dodala Michalíková.

Redaktor a fotograf Deníku s deratizátory vyrazili hubit potkany.
Za potkany v kanálech: V Ostravě vrcholí boj proti „ščurům", ublížit může i psům

Řidička sice zaplatila pokutu, policistům přesto za všechno poděkovala a pokračovala v jízdě.